Komiljon To'xtaev Yansin shahriga yetib keldi
Pekin-2022 qishki Olimpiya o'yinlarida ishtirok etadigan hamyurtimiz Komil To'xtayev delegatsiyamiz joylashgan Yansin shahriga yetib keldi.
Olimpiya o'yinlariga tayyorgarlikning so'nggi bosqichini Italiyada o'tkazgan To'xtayev Apennin yarim orolidan to'g'ri Pekin shahriga keldi. Asosiysi, sportchimiz sog'-salomat va yaxshi kayfiyatda.
"Avvalambor, meni qo'llab turgan davlatimiz va barcha hamyurtlarimizga minnatdorchilik bildiraman. Kayfiyat a'lo. Endi havoga moslashib olib, mashg'ulotlarni boshlayman", – deya o'z fikrlari bilan o'rtoqlashdi sportchimiz.
Eslatib o'tamiz, sportchimiz Pekin-2022 qishki Olimpiya o'yinlarida tog' chang'isi bo'yicha yurtimiz sharafini himoya qiladi. U 13-fevral kuni gigant slalom, 16 fevralda esa slalom dasturida o'z chiqishini namoyish etadi.

Komiljon Tukhtaev arrived in Yangqing
Our compatriot Komiljon Tukhtayev, who will take part in the Beijing 2022 Winter Olympics, has arrived in Yanjing, where our delegation is located.
Tukhtaev, who passed the last stage of preparation for the Olympic Games in Italy, arrived in Beijing directly from the Apennine Peninsula. The main thing is that our athlete is healthy and in a good mood.
“First of all, I would like to thank the state and all our compatriots who support me. The mood is combative. Now I'm adapting to the weather and starting training," the athlete said.
Recall that the athlete will defend the honor of our country in alpine skiing at the Beijing 2022 Winter Olympics. He will perform in the following programs: giant slalom - February 13 and slalom - February 16.