Komiljon To'xtaev Yansin shahriga yetib keldi
Pekin-2022 qishki Olimpiya o'yinlarida ishtirok etadigan hamyurtimiz Komil To'xtayev delegatsiyamiz joylashgan Yansin shahriga yetib keldi.
Olimpiya o'yinlariga tayyorgarlikning so'nggi bosqichini Italiyada o'tkazgan To'xtayev Apennin yarim orolidan to'g'ri Pekin shahriga keldi. Asosiysi, sportchimiz sog'-salomat va yaxshi kayfiyatda.
"Avvalambor, meni qo'llab turgan davlatimiz va barcha hamyurtlarimizga minnatdorchilik bildiraman. Kayfiyat a'lo. Endi havoga moslashib olib, mashg'ulotlarni boshlayman", – deya o'z fikrlari bilan o'rtoqlashdi sportchimiz.
Eslatib o'tamiz, sportchimiz Pekin-2022 qishki Olimpiya o'yinlarida tog' chang'isi bo'yicha yurtimiz sharafini himoya qiladi. U 13-fevral kuni gigant slalom, 16 fevralda esa slalom dasturida o'z chiqishini namoyish etadi.

Комилжон Тухтаев прибыл в Янцин
Наш соотечественник Комилжон Тухтаев, который примет участие в зимних Олимпийских играх Пекин-2022, прибыл в Янцин, где находится наша делегация.
Тухтаев, прошедший последний этап подготовки к Олимпийским играм в Италии, прибыл в Пекин прямо с Апеннинского полуострова. Главное, что наш спортсмен здоров и в хорошем настроении.
“Прежде всего, я хотел бы поблагодарить государство и всех наших соотечественников, которые поддерживают меня. Настрой боевой. Сейчас я адаптируюсь к погоде и приступаю к тренировкам”, – сказал спортсмен.
Напомним, что спортсмен будет защищать честь нашей страны в горнолыжном спорте на зимних Олимпийских играх Пекин-2022. Он выступит в программах: гигантский слалом - 13 февраля и слалом - 16 февраля.