Tokio-2020 yozgi Olimpiya o'yinlarida O'zbekiston delegatsiyasini ajoyib sport kiyimlari bilan ta'minlagan 7SABER kompaniyasi bilan hamkorlik davom etadi. Brend Pekin-2022 qishki Olimpiya o'yinlari uchun O'zbekiston delegatsiyasiga tayyorlagan kiyimlarini taqdim qildi.
"O'zbekiston Milliy Olimpiya qo'mitasiga bizga ishongani uchun minnatdorchiligimizni bildirmoqchimiz. Kiyimlar sifatli va zamonaviy ko'rinish olishi uchun kompaniyamiz bor imkoniyatlarini ishga soldi. Tokio-2020 Olimpiadasi uchun tayyorlagan namunalarimiz ko'plab muxlislarimizda iliq taassurot qoldirgan edi. Umid qilamizki, bu gal ham biz ularning ishonchini qozona oldik. Yozgi Olimpiya o'yinlari vaqtida ijtimoiy tarmoq foydalanuvchilari orasida ekipirovka uchun davlat byudjetidan kompaniyamizga qancha pul ajratilgani haqidagi mavzu juda ko'p muhokama qilingan edi. Rasman ma'lum qilishim mumkinki, 7SABER buning uchun hech qanday pul olmagan. Gap shundaki, O'zbekistonda ham xuddi dunyoning ko'plab davlatlarida bo'lgani kabi MOQning rasmiy hamkorlari delegatsiyaga bepul xizmat ko'rsatadi. Bilasizmi, Olimpiya o'yinlari haqida gap ketganda pul yoki moddiy manfaatdorlik katta ahamiyat kasb etmaydi. 7SABER ikkinchi bor mamlakatimiz Olimpiya delegatsiyasiga homiylik qilayotgani biz uchun katta sharaf. Ishonamanki, ushbu hamkorligimiz uzoq davom etadi", – dedi brend asoschisi va bosh direktori Oraz Abdurazakov.
Ushbu Olimpiya o'yinlarida Komiljon To'xtaev tog' chang'isining slalom va gigant slalom dasturlarida yurtimiz sharafini himoya qiladi. Ta'kidlash joiz, Pekin-2022 qishki Olimpiadasiga yetib borgan delegatsiyamizning kiyimi ko'plab xorijiy hamkasblarimizda iliq taassurot qoldirmoqda.
Fursatdan foydalanib, O'zbekiston Milliy Olimpiya qo'mitasi ham o'zaro hamkorlik uchun 7SABER brendiga o'z minnatdorchiligini bildiradi.

2 February 2022 11636
Cooperation continues with 7SABER, which provided the delegation of Uzbekistan with excellent sports uniforms at the Tokyo 2020 Summer Olympics. The brand presented clothes prepared for the delegation of Uzbekistan and at the Winter Olympic Games in Beijing-2022.
"We are grateful to the National Olympic Committee for their trust: the company has done everything possible to fulfill this important request in a timely and high-quality manner. I can say that the Olympic uniform we created for the Tokyo competitions was a great success among the fans, so we hope that this time we will meet their expectations. Warning the arguments that took place last summer in social networks about how much money was spent from the state budget for the production of equipment, I can officially name the exact amount that 7SABER received both then and now: exactly zero soums. The fact is that in Uzbekistan, as in most countries of the world, the official partners of the NOC provide uniforms to athletes completely free of charge – this is the generally accepted practice. You know, in the case of the Games, money is not the main thing at all: it is a great honor for 7SABER to sponsor the Olympic delegation of our republic for the second time, and I sincerely hope that this cooperation will continue," said Oraz Abdurazakov, co-founder and head of the brand.
At these Olympic Games, Komiljon Tukhtayev will represent our country in alpine skiing in the programs: slalom and giant slalom. It is worth noting that the clothes of our delegation that arrived at the Beijing 2022 Winter Olympics make a warm impression on many of our foreign colleagues.
Taking this opportunity, the National Olympic Committee of Uzbekistan also expresses its gratitude to the 7SABER brand for joint cooperation.