Tokio-2020 yozgi Olimpiya o'yinlarida O'zbekiston delegatsiyasini ajoyib sport kiyimlari bilan ta'minlagan 7SABER kompaniyasi bilan hamkorlik davom etadi. Brend Pekin-2022 qishki Olimpiya o'yinlari uchun O'zbekiston delegatsiyasiga tayyorlagan kiyimlarini taqdim qildi.
"O'zbekiston Milliy Olimpiya qo'mitasiga bizga ishongani uchun minnatdorchiligimizni bildirmoqchimiz. Kiyimlar sifatli va zamonaviy ko'rinish olishi uchun kompaniyamiz bor imkoniyatlarini ishga soldi. Tokio-2020 Olimpiadasi uchun tayyorlagan namunalarimiz ko'plab muxlislarimizda iliq taassurot qoldirgan edi. Umid qilamizki, bu gal ham biz ularning ishonchini qozona oldik. Yozgi Olimpiya o'yinlari vaqtida ijtimoiy tarmoq foydalanuvchilari orasida ekipirovka uchun davlat byudjetidan kompaniyamizga qancha pul ajratilgani haqidagi mavzu juda ko'p muhokama qilingan edi. Rasman ma'lum qilishim mumkinki, 7SABER buning uchun hech qanday pul olmagan. Gap shundaki, O'zbekistonda ham xuddi dunyoning ko'plab davlatlarida bo'lgani kabi MOQning rasmiy hamkorlari delegatsiyaga bepul xizmat ko'rsatadi. Bilasizmi, Olimpiya o'yinlari haqida gap ketganda pul yoki moddiy manfaatdorlik katta ahamiyat kasb etmaydi. 7SABER ikkinchi bor mamlakatimiz Olimpiya delegatsiyasiga homiylik qilayotgani biz uchun katta sharaf. Ishonamanki, ushbu hamkorligimiz uzoq davom etadi", – dedi brend asoschisi va bosh direktori Oraz Abdurazakov.
Ushbu Olimpiya o'yinlarida Komiljon To'xtaev tog' chang'isining slalom va gigant slalom dasturlarida yurtimiz sharafini himoya qiladi. Ta'kidlash joiz, Pekin-2022 qishki Olimpiadasiga yetib borgan delegatsiyamizning kiyimi ko'plab xorijiy hamkasblarimizda iliq taassurot qoldirmoqda.
Fursatdan foydalanib, O'zbekiston Milliy Olimpiya qo'mitasi ham o'zaro hamkorlik uchun 7SABER brendiga o'z minnatdorchiligini bildiradi.

2 Февраля 2022 11670
Продолжается сотрудничество с компанией 7SABER, предоставившей делегации Узбекистана отличную спортивную форму на летних Олимпийских играх Токио-2020. Бренд представил одежду, подготовленную для делегации Узбекистана и на зимних Олимпийских играх в Пекине-2022.
"Мы благодарны Национальному Олимпийскому комитету за доверие: компания сделала все возможное для того, чтобы своевременно и качественно исполнить этот важный запрос. Могу сказать, что олимпийская форма, созданная нами для токийских состязаний, имела большой успех среди болельщиков, так что мы надеемся, что и на сей раз оправдаем их ожидания. Предупреждая рассуждения, имевшие место прошлым летом в соцсетях, о том, сколько денег ушло из госбюджета на производство экипировки, могу официально назвать точную сумму, которую получил 7SABER и тогда, и сейчас: ровно ноль сумов. Дело в том, что в Узбекистане, как и в большинстве стран мира, официальные партнеры НОК предоставляют форму спортсменам совершенно бесплатно – такова общепринятая практика. Знаете, в случае с Играми деньги вообще не главное: для 7SABER является большой честью вот уже второй раз выступать спонсором олимпийской делегации нашей республики, и я искренне надеюсь, что это сотрудничество будет продолжено", отметил сооснователь и глава бренда Ораз Абдуразаков.
На этих Олимпийских играх Комилжон Тухтаев будет представлять нашу страну в горнолыжном спорте в программах: слалом и гигантский слалом. Стоит отметить, что одежда нашей делегации, прибывшей на зимнюю Олимпиаду Пекин-2022, производит тёплое впечатление на многих наших зарубежных коллег.
Пользуясь случаем, Национальный Олимпийский комитет Узбекистана также выражает признательность бренду 7SABER за совместное сотрудничество.