Dzyudo jamoamiz yilning ilk turnirini oltin medal bilan yakunladi
Portugaliyaning Almada shahrida dzyudo bo'yicha Gran-pri seriyasiga kiruvchi musobaqa o'z yakuniga yetdi. Unda ishtirok etgan terma jamoamiz 1 ta oltin medal bilan turnirni yakunladi.
Biz uchun Murodjon Yo'ldoshev ushbu musobaqa qahramoniga aylandi. -73 kg vazn toifasida ishtirok etgan polvonimiz g'alaba yo'lida Finlyandiya, Niderlandiya, Gruziya, Mo'g'uliston va Ispaniya mamlakati vakillarini mag'lubiyatga uchratdi. Ushbu g'alaba unga jahon tasnif jadvali uchun 700 ochko taqdim qiladi.
Musobaqada ishtirok etgan boshqa vakillarimiz medallar uchun kurashni erta yakunlagan bo'lsalarda qimmatli reyting ochkolarini jamg'arishdi. Medallar jamg'arish bo'yicha kuchli uchlik quyidagicha ko'rinish oldi:

The national judo team completed the first tournament of the year with a gold medal
The Grand Prix Judo tournament has ended in the Portuguese city of Almada. The Uzbek national team that participated in it finished the tournament with 1 gold medal.
Murodjon Yuldashev filled the piggy bank of the national delegation with the highest award. Our wrestler, who competed in the weight category up to 73 kg, defeated representatives of Finland, the Netherlands, Georgia, Mongolia and Spain on the way to victory. This victory gave him 700 points in the world classification.
Our other representatives who completed the competition in the qualification stage also scored valuable rating points.