28-30 yanvar kunlari Portugaliyaning Almada shahrida dzyudo bo‘yicha yilning ilk yirik turniri – Gran-Pri musobaqasi bo‘lib o‘tadi. Unda terma jamoamiz vakillari ham g‘oliblik uchun bahs olib borishadi.
Xalqaro dzyudo federatsiyasi rasmiy saytida ma’lum qilinishicha, musobaqada 14 nafar sportchimiz g‘oliblik uchun tatamiga chiqadi. Jamoamiz tarkibi esa quyidagicha:
-60 kg: Bahrom Boturov
-60 kg: Mirzohid Mahamadjonov
-66 kg: Muhriddin Tilovov
-73 kg: Murodjon Yo‘ldoshev
-81 kg: Ramazon Allaberdiyev
-90 kg: Doston Meyliyev
-100 kg: Aqlmurodbek Xudoyberdiyev
+100 kg: Bekmurod Oltiboyev
-48 kg: Halimajon Qurbonova
-48 kg: Gulnur Muratbayeva
-52 kg: Sita Qadamboyeva
-57 kg: Shukurjon Aminova
-70 kg: Shohista Nazarova
-78 kg: Irisxon Qurbonova
O‘zbekiston dzyudo federatsiyasi hakamlar hay’ati raisi Bahodir Uzoqbergenov tomonidan musobaqada ishtirok etuvchi sportchilarimiz uchun yangi qoidalar bo‘yicha tushuntirish olib borildi. Eslatib o‘tamiz, Almada Gran-Prisidan ushbu sport turida yangi qoidalar tatbiq qilinadi.

Состав сборной Узбекистана по дзюдо на Гран-при
С 28 по 30 января в португальском городе Алмада пройдет первый крупный турнир года по дзюдо серии Гран-при. В нём за награды выступят представители отечественной команды.
Как сообщается на официальном сайте Международной федерации дзюдо, на данном турнире за победу поборются 14 единоборцев Узбекистана.
Состав команды страны:
-60 кг: Мирзохид Махамаджонов
-66 кг: Муриддин Тиловов
-90 кг: Достон Мейлиев
-100 кг: Аклмуродбек Худойбердиев
-48 кг: Гульнур Муратбаева
-78 кг: Ирисхон Курбанова
Председатель судейской коллегии Федерации дзюдо Узбекистана Баходир Узакбергенов провёл разъяснения по новым правилам для наших спортсменов, участвующих в предстоящих соревнованиях. Напомним, что начиная с Гран-при в Алмаде соревнования будут проходить по новым правилам.