Bugun ikki nafar vakilimiz ringga koʻtariladi
Poytaxtimizda oʻtayotgan boks boʻyicha yoshlar oʻrtasidagi Osiyo chempionatida bugun ikkinchi kun bahslari oʻtkaziladi. Ushbu kun dasturida ikki nafar vakilimiz ringga koʻtarilishi belgilangan.
Dastlab -57 kg vazn toifasida Dilshod Abdulmurodov iroqlik Muhammed Makassesga qarshi bahs olib boradi. Ushbu bahs taxminan 16:45 da boshlanadi. Ikkinchi bokschimizning chiqishi kunning eng soʻnggi dasturiga toʻgʻri kelmoqda. Unda -91 kg vazn toifasida Javohir Togʻaymurodov tojikistonlik Davlat Boltayevga qarshi jang qiladi. Bellashuv vaqti taxminan 18:30 ga toʻgʻri keladi.

Сегодня в рамках ЧА на ринг выйдут 2 узбекистанца
На проходящем в нашей столице чемпионате Азии по боксу среди молодёжи сегодня состоится второй соревновательный день. В программе этого дня два наших соотечественника будут защищать цвета Национального флага.
В весовой категории до 57 кг Дильшод Абдулмуродов поборется за выход в следующий этап турнира с Мухаммедом Макассесом из Ирака. Данное противостояние стартует примерно в 16:45. Второй наш боксёр выступит последним в сегодняшней программе состязаний. В весовой категории до 91 кг Джавохир Тогаймуродов проэкзаменует Давлата Болтаева из Таджикистана.