Bir guruh sport mutasaddilari “Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli kuchlariga 30 yil” esdalik nishonlari bilan taqdirlanishdi
“14-yanvar – Vatan himoyachilari kuni” munosabati bilan bir guruh mutasaddilar Prezidentimiz tomonidan taʼsis etilgan “Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli kuchlariga 30 yil” esdalik nishonlari bilan taqdirlanishdi. Ahamiyatlisi, ular orasida Oʻzbekiston MOQ rahbariyati vakillari ham bor.
Unga koʻra, Osiyo Olimpiya kengashi vitse-prezidenti Otabek Umarov, MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonov va uning birinchi oʻrinbosari Ravshan Irmatov, Qoʻmita Bosh kotibi Oybek Kasimov, MOQ raisi oʻrinbosarlari Azizjon Kamilov, Sherzod Tashmatov, Milliy Paralimpiya qoʻmitasi raisi Muxtorxon Tashxodjayev, shuningdek, bir qator sport federatsiya va assotsiatsiyalar rahbarlari ham mazkur esdalik nishoni bilan taqdirlanishdi. Mukofotlarni Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirining oʻrinbosari Alisher Narbayev topshirldi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi ushbu mukofot bilan barcha hamkasblarimizni samimiy qutlab, ularning kelgusi faoliyatida omad tilaydi.

Представителям НОК вручены памятные знаки "30 лет Вооруженным Силам Республики Узбекистан"
По случаю празднования 14 января - Дня защитника Родины группа ответственных лиц была награждена памятными знаками "30 лет Вооруженным Силам Республики Узбекистан", учреждёнными Президентом. Отметим, что среди них имеется и руководство НОК Узбекистана.
Памятным знаком были награждены вице-президент Олимпийского Совета Азии Отабек Умаров, Председатель НОК Рустам Шаабдурахманов и его первый заместитель Равшан Ирматов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, заместители председателя Комитета Азизжон Камилов, Шерзод Ташматов, Председатель Национального Паралимпийского комитета Мухторхон Ташходжаев, а так же руководители ряда спортивных Федераций и Ассоциаций. Награды вручил заместитель министра Обороны Республики Узбекистан Алишер Нарбаев.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет всех наших коллег с этой наградой и желает им успехов в дальнейшем.