Suzish boʻyicha Oʻzbekiston kubogining toʻrtinchi kuni ortda qoldi
Xabaringiz bor, shu kunlarda poytaxtimizdagi Respublika olimpiya zaxiralari kollejida suzish boʻyicha Oʻzbekiston kubogi musobaqalari qizgʻin davom etmoqda. Bugun musobaqaning toʻrtinchi kuni 50 va 800 metr masofaga erkin, 200 metrga kompleks usulda suzish boʻyicha erkaklar va ayollar oʻrtasida musobaqalar boʻlib oʻtdi.
Qizgʻin kechgan bahslarning yakunlariga koʻra 50 metrga erkin usulda suzishda toshkentlik Aleksey Tarasenko belgilangan masofani 22.69 soniyada bosib oʻtib, birinchi oʻrinni egalladi. Shu tariqa, tajribali sportchimiz shaxsiy hisobdagi musobaqalarda toʻrtinchi oltin medalga sazovor boʻldi. Batafsil:
50 metr, erkin suzish (erkaklar)
1. Aleksey Tarasenko (Toshkent) – 22.69
2. Xurshid Tursunov (Navoiy) – 22.84
3. Xojiakbar Abdujalilov (ROSMM) – 23.81
Xuddi shu yoʻnalishda xotin-qizlar oʻrtasida boʻlib oʻtgan musobaqada gʻoliblik Respublika oliy sport mahorati maktabi vakili Natalya Kritininaga (27.26 soniya) nasib etdi.
200 metr, kompleks (erkaklar):
1. Yegor Petryakov (ROSMM) – 2:08.97
2. Mixail Kleshko (Sirdaryo) – 2:13.21
3. Aleksey Tarasenko (Toshkent) – 2:16.34
Ushbu yoʻnalishda ayollar oʻrtasidagi musobaqada Respublika oliy sport mahorati maktabi vakili Anastasiya Zelinskayaga (2:27.86) teng keladigan boʻlmadi.
Toʻrtinchi kungi bahslar 800 metr masofaga erkin usulda suzish musobaqasi bilan yakunlandi. Unda Abdujalil Abdugʻaniyev (9:00.03) marraga birinchi boʻlib yetib keldi va oltin medalga sazovor boʻldi. Ushbu masofada kumush medal Nikita Kornilovga (9:00.63) nasib etdi.

25 November 2021 4215
As you know, the Republican College of the Olympic Reserve in the capital is in the midst of the competition for the Uzbekistan Cup in swimming these days. Today, on the fourth day of the competition, competitions were held among men and women at distances of 50 and 800 meters freestyle and 200 meters complex swimming.
According to the results of the competition in freestyle swimming at a distance of 50 meters, Alexey Tarasenko from Tashkent took first place, covering the distance in 22.69 seconds. Thus, our experienced athlete won the fourth gold medal at the individual competition. More detailed:
50 meters freestyle (men)
1. Alexey Tarasenko (Tashkent) - 22.69
2. Khurshid Tursunov (Navoi) - 22.84
3. Khozhiakbar Abduzhalilov (Russia) - 23.81
Natalia Kritinina, a representative of the Republican School of Higher Sportsmanship, won the women's competition in the same direction (27.26 seconds).
200 meters, complex (men):
1. Egor Petryakov (Rosmolodezh) - 2:08.97
2. Mikhail Kleshko (Bulgaria– - 2:13.21
3. Alexey Tarasenko (Tashkent) - 2:16.34
Anastasia Zelinskaya, a representative of the Republican School of Higher Sportsmanship, had no equal in competitions among women in this direction (2: 27.86).
The competition of the fourth day ended with a freestyle swimming competition at a distance of 800 meters. Abduzhalil Abduganiev (9: 00.03) finished first and won the gold medal. The silver medal at this distance went to Nikita Kornilov (9:00.63).