Shomurod Shofayziyevni tabriklaymiz!
Bugun sport fidoiysi, O‘zbekiston sport kurashlari assosiasiyasi raisi o‘rinbosari Shomurod Shofayziyev o‘z tavallud ayyomini nishonlayapti.
Shomurod Muhsinovich 1966 yil, 24 noyabr kuni tavallud topgan. Ushbu mutaxassis O‘zbekiston sport kurashlari assosiasiyasi tashkil topgandan beri tashkilot raisi o‘rinbosari lavozimida faoliyat olib bormoqda. Shuningdek, ma’lum muddat O‘zbekiston tennis federasiyasi raisi o‘rinbosari va Osiyo tennis federasiyasi vise-prezidenti sifatida samarali mehnat qilgan.
Shomirod Shofayziyev uzoq yillardan beri nafaqat sport kurashlari, balki o‘zbek sporti rivoji yo‘lida o‘zining beminnat yordamini berib kelmoqda. Xususan, kurashchilarimizning xalqaro arenalarda qo‘lga kiritayotgan muvaffaqiyatlari zamirida ushbu mutaxassisning ham xizmatlari katta. Shomurod Muhsinovichning sport sohasiga qo‘shgan hissasi xalqaro maydonda ham yuqori baholangan bo‘lib, Ukrainaning Odessa shahrida o‘tkazilgan “Oltin mangust-2018” Xalqaro mukofotining “Jismoniy tarbiya va sport rivojiga qo‘shayotgan hissasi hamda xalqlar orasidagi do‘stlikni mustahkamlashdagi xizmatlari uchun” nominasiyasida taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Shomurod Shofayziyevni tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

24 November 2021 4601
Deputy Chairman of the Wrestling Association of Uzbekistan Shomurod Shofaiziev celebrates his birthday today. He turned 55 years old.
Shomurod Mukhsinovich was born on November 24, 1966. Since the establishment of the Wrestling Association of Uzbekistan, this specialist has held the position of Deputy Chairman
Organizations. He also worked fruitfully for some time as Deputy Chairman of the Tennis Federation of Uzbekistan and Vice-President of the Tennis Federation of Asia.
Shomurod Mukhsinovich has been providing his invaluable assistance in the development of not only wrestling, but also Uzbek sports for many years. The merit of this specialist is also great in the success of our wrestlers in the international arena. The contribution of Shomurod Shofaiziev to the development of sports was highly appreciated in the international arena, he won in the nomination "For contribution to the development of physical culture and sports and merits in strengthening friendship between peoples" of the International Award "Golden Mongoose-2018" in Odessa.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Shomurod Shofaiziev on his birthday and wishes him long life, good health and great success.