Shomurod Shofayziyevni tabriklaymiz!
Bugun sport fidoiysi, O‘zbekiston sport kurashlari assosiasiyasi raisi o‘rinbosari Shomurod Shofayziyev o‘z tavallud ayyomini nishonlayapti.
Shomurod Muhsinovich 1966 yil, 24 noyabr kuni tavallud topgan. Ushbu mutaxassis O‘zbekiston sport kurashlari assosiasiyasi tashkil topgandan beri tashkilot raisi o‘rinbosari lavozimida faoliyat olib bormoqda. Shuningdek, ma’lum muddat O‘zbekiston tennis federasiyasi raisi o‘rinbosari va Osiyo tennis federasiyasi vise-prezidenti sifatida samarali mehnat qilgan.
Shomirod Shofayziyev uzoq yillardan beri nafaqat sport kurashlari, balki o‘zbek sporti rivoji yo‘lida o‘zining beminnat yordamini berib kelmoqda. Xususan, kurashchilarimizning xalqaro arenalarda qo‘lga kiritayotgan muvaffaqiyatlari zamirida ushbu mutaxassisning ham xizmatlari katta. Shomurod Muhsinovichning sport sohasiga qo‘shgan hissasi xalqaro maydonda ham yuqori baholangan bo‘lib, Ukrainaning Odessa shahrida o‘tkazilgan “Oltin mangust-2018” Xalqaro mukofotining “Jismoniy tarbiya va sport rivojiga qo‘shayotgan hissasi hamda xalqlar orasidagi do‘stlikni mustahkamlashdagi xizmatlari uchun” nominasiyasida taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Shomurod Shofayziyevni tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

С юбилеем Шомурод Мухсинович!
Сегодня свой день рождения отмечает заместитель председателя Ассоциации спортивной борьбы Узбекистана Шомурод Шофайзиев. Ему исполнилось 55 лет.
Шомурод Мухсинович родился 24 ноября 1966 года. С момента создания Ассоциации спортивной борьбы Узбекистана этот специалист занимал должность заместителя председателя
Организации. Также некоторое время плодотворно работал заместителем председателя Федерации тенниса Узбекистана и вице-президентом Федерации тенниса Азии.
Шомурод Мухсинович на протяжении многих лет оказывает свою неоценимую помощь в развитии не только спортивной борьбы, но и узбекского спорта. В успехе наших борцов на международной арене велика заслуга и этого специалиста. Вклад Шомурода Шофайзиева в развитие спорта был высоко оценён и на международной арене, он выиграл в номинации «За вклад в развитие физической культуры и спорта и заслуги в укреплении дружбы между народами» Международной премии «Золотой мангуст-2018» в Одессе.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Шомурода Шофайзиева с днём рождения и желает ему долгих лет жизни, крепкого здоровья и больших успехов.