Kamonchimiz Qozog‘istondagi xalqaro musobaqada g‘alaba qozondi
15-22 noyabr kunlari Qozog‘istonning Nur-Sulton shahrida kamondan otish bo‘yicha xalqaro xotira turniri bo‘lib o‘tdi. Unda Rossiya, O‘zbekiston, Qirg‘iziston, Belarus, Gruziya, Tojikiston va Qozog‘iston davlatlaridan 100 nafarga yaqin sportchilar ishtirok etdi.
Bahslarda yurtimiz sharafini himoya qilgan Munisaxon Yo‘ldosheva yakkalik dasturida g‘alaba qozondi. Yo‘ldosheva Beknur Nasriddinov bilan mikst dasturida to‘rtinchi o‘rin bilan bilan kifoyalandi.
Eslatib o‘tamiz, Bangladeshda yakuniga yetgan Osiyo chempionatining miks dasturida ham asosiy jamoamiz to‘rtinchi natijani qayd etgan edi.

23 November 2021 3948
The National Anthem of the Republic of Uzbekistan was played in honor of our compatriot in Kazakhstan
An international archery tournament was held in the Kazakh city of Nursultan from November 15 to 22. About 100 athletes from Russia, Uzbekistan, Kyrgyzstan, Belarus, Georgia, Tajikistan and Kazakhstan took part in it.
Munisakhon Yuldasheva, who defended the honor of our country in competitions, won in singles. She also participated in the mixed program, where, paired with Beknur Nasriddinov, she entered the 4 strongest.
Recall that in the mixed at the Asian Championship, which ended in Bangladesh, our main team also showed the fourth result.