Kamonchimiz Qozog‘istondagi xalqaro musobaqada g‘alaba qozondi
15-22 noyabr kunlari Qozog‘istonning Nur-Sulton shahrida kamondan otish bo‘yicha xalqaro xotira turniri bo‘lib o‘tdi. Unda Rossiya, O‘zbekiston, Qirg‘iziston, Belarus, Gruziya, Tojikiston va Qozog‘iston davlatlaridan 100 nafarga yaqin sportchilar ishtirok etdi.
Bahslarda yurtimiz sharafini himoya qilgan Munisaxon Yo‘ldosheva yakkalik dasturida g‘alaba qozondi. Yo‘ldosheva Beknur Nasriddinov bilan mikst dasturida to‘rtinchi o‘rin bilan bilan kifoyalandi.
Eslatib o‘tamiz, Bangladeshda yakuniga yetgan Osiyo chempionatining miks dasturida ham asosiy jamoamiz to‘rtinchi natijani qayd etgan edi.

В честь нашей соотечественницы в Казахстане прозвучал Государственный гимн Республики Узбекистан
С 15 по 22 ноября в казахстанском городе Нур-Султан прошёл международный турнир по стрельбе из лука. В нём приняли участие около 100 спортсменов из России, Узбекистана, Кыргызстана, Беларуси, Грузии, Таджикистана и Казахстана.
Мунисахон Юлдашева, защищавшая честь нашей страны в соревнованиях, победила в одиночном разряде. Также она участвовала в микст программе, где в паре с Бекнуром Насриддиновым, вошла в 4 сильнейших.
Напомним, что в миксте на чемпионате Азии, который завершился в Бангладеш, наша основная команда также показала четвертый результат.