Tajribali mutaxassis yosh sportchilar bilan qimmatli maslahatlarini boʻlishdi va ularni qiziqtiruvchi savollarga javob berdi.
22 Dekabr 2021
4306
Eronlik professor samarqandlik ogʻir atletikachilar uchun mahorat darslari oʻtkazdi
Oʻzbekiston ogʻir atletika federatsiyasi va Samarqand OZK hamkorligida yosh sportchilar uchun oʻquv-seminar tashkil etildi. Tadbir Eron sport akademiyasi professori Dovud Ali Manaki ishtirokida Samarqand Olimpiya zaxiralari kolleji oʻquvchilari bilan oʻtkazildi.
Toshkent mezbonligida oʻtkazilgan ogʻir atletika boʻyicha jahon chempionatiga tashrif buyurgan mehmon, musobaqa yakunlangach, Samarqandga tashrif buyurdi. Mahalliy yoshlar uchun yaratilgan sharoitlar, atletlarning koʻzidagi ishtiyoqni koʻrgan Dovud Ali Oʻzbekiston ogʻir atletikasini yorqin kelajak kutib turganini taʼkidladi hamda ular orasidan ham yaqin kelajakda Ruslan Nurudinov va Akbar Joʻrayev singari Olimpiada chempionlari yetishib chiqishiga ishonishini aytib oʻtdi.

Опытный специалист поделился с юными спортсменами своими ценными советами и ответил на интересующие их вопросы.
22 Декабря 2021
4299
Мастер-класс от иранского профессора
Совместно с Федерацией тяжёлой атлетики Узбекистана и Самаркандским колледжем Олимпийского резерва был организован обучающий семинар для молодых спортсменов. Мероприятие прошло с участием профессора Национальной Олимпийской академией Ирана Довуда Али Манаки и учащихся Самаркандского КОР.
Гость чемпионата мира по тяжёлой атлетике, который проходил в Ташкенте, после завершения соревнований посетил Самарканд. Увидев условия, созданные для местной молодёжи, энтузиазм в глазах атлетов, Довуд Али отметил, что тяжелоатлетов Узбекистана ждёт светлое будущее, и выразил уверенность в том, что в ближайшей перспективе среди них вырастут новые Олимпийские чемпионы, как Руслан Нурудинов и Акбар Джураев.