Oʻzbekiston MOQning ijtimoiy tarmoqdagi sahifalari rasmiy tasdiq belgisini oldi
Maʼlumki, Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi yurtimizda Olimpiya harakatini rivojlantirish, Olimpizmning pok va ezgu gʻoyalarini ilgari surish, sogʻlom turmush tarzi targʻibotini olib borish yoʻlida faoliyat olib boradi. Sportchilarimizning Osiyo va Olimpiya oʻyinlari, qitʼa va jahon chempionatlaridagi muvaffaqiyatli ishtirokini taʼminlash, bu orqali yoshlarning jismoniy tarbiya va sportga boʻlgan qiziqishlarini yanada oshirish Qoʻmitamiz faoliyatining bosh gʻoyalaridan biri. Bu borada Oʻzbekiston MOQning ijtimoiy tarmoqdagi sahifalari katta rol oʻynaydi.
Hukumatimizning eʼtibori bilan Qoʻmitamizning telegram (https://t.me/OlympicUz), Instagram (http://instagram.com/Olympic.uz) facebook (http://facebook.com/nocuzbekistan) ijtimoiy tarmoqlaridagi sahifalari rasmiy tasdiq belgisini (verifikatsiya) oldi. Ushbu havolalar orqali Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasining ijtimoiy tarmoqdagi rasmiy sahifalarini kuzatib borishingiz mumkin.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi oʻzaro hamkorlik uchun Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligiga minnatdorchilik bildirib, kelgusida ham ushbu hamkorlikni izchil davom ettirishdan mamnun ekanini bildiradi.
Qoʻmitamiz bundan keyin ham Prezidentimiz barpo etayotgan Yangi Oʻzbekistonda sogʻlom turmush tarzini targʻib qilish yoʻlida yurtboshimizga kamarbasta boʻlib, oʻz faoliyatini davom ettiradi.

20 December 2021 4546
As you know, the National Olympic Committee of Uzbekistan carries out activities for the development of the Olympic movement in the country, the promotion of pure and noble ideas of Olympism, the promotion of a healthy lifestyle. Ensuring the successful participation of our athletes in the Asian and Olympic Games, Continental and World Championships, further increasing the interest of young people in physical culture and sports is one of the main ideas of our committee's activities. An important role in this is played by the pages of the NOC of Uzbekistan in social networks.
Thanks to the attention of the Government, the social media pages of our telegram Committee (https://t.me/OlympicUz), Instagram (http://instagram.com/Olympic.uz) facebook (http://facebook.com/nocuzbekistan ) have received official verification. You can follow the official pages of the NOC of Uzbekistan using these links.
The National Olympic Committee of Uzbekistan thanks the Information and Mass Communications Agency under the Administration of the President of the Republic of Uzbekistan for cooperation and expresses great pleasure for continuing fruitful joint work.
Our Committee will continue to invest its soul in promoting a healthy lifestyle on the path of development of the New Uzbekistan.