MOQda “Muqaddassan Vatan bayrog‘i” shiori ostida bayram tadbiri o‘tkazildi
Bugun O‘zbekiston MOQda 18 noyabr O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilingan kun munosabati bilan “Muqaddassan Vatan bayrog‘i” shiori ostida bayram tadbiri o‘tkazildi. Unda MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonov, Qo‘mita Bosh kotibi Oybek Kasimov, O‘zbekiston sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitov, shuningdek, MOQ va uning qoshidagi Respublika sport tibbiyoti ilmiy-amaliy markazi xodimlari ishtirok etishdi.
Tadbirni Bahodir Maxsitov ochib berdi va vatanimiz ravnaqi, uning jahon hamjamiyatidagi o‘rnini yuksaltirishda bayroqning o‘rni haqida gapirib o‘tdi. Shundan so‘ng MOQ matbuot xizmati tomonidan bugungi sana munosabati bilan taniqli atletlarimiz ishtirokida tayyorlangan maxsus videorolik qo‘yib berildi. Tadbir davomida Qo‘mita va tibbiyot markazi xodimlari davlatimiz ramzlari haqidagi she’rlari bilan davraga yanada iliqlik kiritdilar.
MOQ rahbari yakuniy so‘z o‘rnida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi.
“Bayrog‘imiz bu vatanimiz, davlatimizning timsoli. Buni sportchilarimiz birinchilardan bo‘lib jahonga mashhur qilishadi. Baralla aytishimiz mumkinki, atletlarimizning g‘alabalari bilan butun dunyo bayrog‘imizni tanib oldi. Buning orqasida albatta hurmatli Prezidentimizning sport va sog‘lom turmush tarzini qo‘llab-quvvatlashi va e’tibori turibdi”, – dedi Rustam Shoabdurahmonov.
Tadbir yakunida MOQ rahbari barcha ishtirokchilarga o‘z minnatdorchiligini bildirib, ushbu sana munosabati bilan o‘zining samimiy tilaklarini bildirib o‘tdi.

В НОК прошло праздничное мероприятие под девизом “Священный флаг Родины»
Сегодня, 18 ноября, в НОК Узбекистана состоялось праздничное мероприятие под девизом “Священный флаг Родины”, посвященный дню принятия Государственного флага Республики Узбекистан. В нём приняли участие председатель НОК Рустам Шаабдурахманов, Генеральный секретарь Комитета Ойбек Касимов, председатель Совета ветеранов спорта Узбекистана Баходир Махситов, а также сотрудники НОК и Республиканского научно-практического центра спортивной медицины при Комитете.
Мероприятие открыл Баходир Махситов и рассказал о роли флага в развитии нашей Родины. После этого пресс-службой НОК был продемонстрирован специальный видеоролик, подготовленный в связи с сегодняшней датой. В данном видеоролике участие принимали наши известные спортсмены. В ходе мероприятия сотрудники Комитета и Медицинского центра выступили со стихами о символике нашего государства.
Глава НОК по завершении мероприятия поделился своими мыслями.
“Наш флаг-это символ нашей Родины, нашего государства. Одними из первых кто делает наш флаг всемирно известными — это наши спортсмены. Можно сказать, что благодаря победам наших атлетов наш священный флаг узнал весь мир. За этим, безусловно, стоит поддержка Президента, а также признание спорта и здорового образа жизни, как одной из важнейших задач государства.”,-отметил Рустам Шаабдурахманов.
В завершение мероприятия глава НОК поблагодарил всех участников и выразил свои искренние пожелания по случаю этой даты.