MOQda “Muqaddassan Vatan bayrog‘i” shiori ostida bayram tadbiri o‘tkazildi
Bugun O‘zbekiston MOQda 18 noyabr O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilingan kun munosabati bilan “Muqaddassan Vatan bayrog‘i” shiori ostida bayram tadbiri o‘tkazildi. Unda MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonov, Qo‘mita Bosh kotibi Oybek Kasimov, O‘zbekiston sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitov, shuningdek, MOQ va uning qoshidagi Respublika sport tibbiyoti ilmiy-amaliy markazi xodimlari ishtirok etishdi.
Tadbirni Bahodir Maxsitov ochib berdi va vatanimiz ravnaqi, uning jahon hamjamiyatidagi o‘rnini yuksaltirishda bayroqning o‘rni haqida gapirib o‘tdi. Shundan so‘ng MOQ matbuot xizmati tomonidan bugungi sana munosabati bilan taniqli atletlarimiz ishtirokida tayyorlangan maxsus videorolik qo‘yib berildi. Tadbir davomida Qo‘mita va tibbiyot markazi xodimlari davlatimiz ramzlari haqidagi she’rlari bilan davraga yanada iliqlik kiritdilar.
MOQ rahbari yakuniy so‘z o‘rnida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi.
“Bayrog‘imiz bu vatanimiz, davlatimizning timsoli. Buni sportchilarimiz birinchilardan bo‘lib jahonga mashhur qilishadi. Baralla aytishimiz mumkinki, atletlarimizning g‘alabalari bilan butun dunyo bayrog‘imizni tanib oldi. Buning orqasida albatta hurmatli Prezidentimizning sport va sog‘lom turmush tarzini qo‘llab-quvvatlashi va e’tibori turibdi”, – dedi Rustam Shoabdurahmonov.
Tadbir yakunida MOQ rahbari barcha ishtirokchilarga o‘z minnatdorchiligini bildirib, ushbu sana munosabati bilan o‘zining samimiy tilaklarini bildirib o‘tdi.

18 November 2021 3765
Today, on November 18, a festive event was held in the National Assembly of Uzbekistan under the motto “Sacred Flag of the Motherland”, dedicated to the day of adoption of the National Flag of the Republic of Uzbekistan. It was attended by Chairman of the NOC Rustam Shaabdurakhmanov, Secretary General of the Committee Oybek Kasimov, Chairman of the Council of Veterans of Sports of Uzbekistan Bahodir Mahsitov, as well as employees of the NOC and the Republican Scientific and Practical Center for Sports Medicine under the Committee.
The event was opened by Bahodir Mahsitov and told about the role of the flag in the development of our Motherland. After that, the NOC press service showed a special video prepared in connection with today's date. Our famous athletes took part in this video. During the event, the staff of the Committee and the Medical Center performed poems about the symbols of our state.
The head of the NOC shared his thoughts at the end of the event.
"Our flag is a symbol of our Motherland, our state. Our athletes are among the first to make our flag world-famous. We can say that thanks to the victories of our athletes, the whole world has recognized our sacred flag. Behind this, of course, is the support of the President, as well as the recognition of sports and a healthy lifestyle as one of the most important tasks of the state.", - said Rustam Shaabdurakhmanov.
At the end of the event, the head of the NOC thanked all the participants and expressed his sincere wishes on the occasion of this date.