Pedagogika fanlari doktori, professor Ahrol Roʻziyevni tabriklaymiz!
Bugun oʻzbek va jahon sportida oʻz mavqeiga ega boʻlgan hamyurtimiz, Birlashgan kurash dunyosi vitse-prezidenti, Oʻzbekiston sport kurashlari assotsiatsiyasi raisining oʻrinbosari Ahrol Roʻziyev tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Ahrol Roʻziyev 1957-yil 16-dekabr kuni Toshkent shahrida tavallud topgan. Oʻz umrini sport kurashlariga baxshida qilgan hamyurtimiz bugunga kelib uzoq yillik mashaqqatli mehnatlarining samarasini koʻrmoqda. Pedagogika fanlari doktori, professor Ahrol Roʻziyev ayni paytda Birlashgan kurash dunyosining vitse-prezidenti sifatida faoliyat olib bormoqda. Sport kurashlari boʻyicha terma jamoamizning bugungi kunda jahonning eng yetakchi jamoalaridan biriga aylanishida, polvonlarimiz qoʻlga kiritayotgan natijalarda ushbu mutaxassisning xizmati beqiyos.
Ahrol Roʻziyev 2007-2016-yillar Oʻzbekiston Davlat jismoniy tarbiya institutida sport oʻyinlari va milliy sport turlari boʻyicha kafedra professori, 2008-2014-yillarda FILA ijroqoʻm aʼzosi boʻlgan. Faoliyati davomida “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sport ustozi” (2001), ikkinchi darajali “Sogʻlom avlod uchun” (1999) va “Fidokorona xizmatlari uchun” (2004) ordenlari bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Ahrol Roʻziyevni tavallud ayyomi bilan muborakbod etib, uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

16 Декабря 2021 4887
Сегодня наш соотечественник, занимающий почётное место в узбекском и мировом спорте, вице-президент Объединенного мира борьбы, заместитель председателя Ассоциации спортивной борьбы Узбекистана Ахрол Рузиев отмечает свой день рождения.
Ахрол Рузиев родился 16 декабря 1957 года в Ташкенте. Эта личность, посвятившая свою жизнь спортивной борьбе, до сих пор пожинает плоды своего многолетнего кропотливого труда. Заслуга этого специалиста в том, что сборная нашей страны по спортивной борьбе является одной из ведущих команд мира, неоценима.
В 2007-2016 годах Ахрол Рузиев был профессором кафедры Спортивных игр и Национальных видов спорта Узбекского государственного института физической культуры(ныне УзГосУФК), в 2008-2014 годах работал членом исполкома FILA. За свою плодотворную деятельность был награжден орденами «Заслуженный мастер спорта Республики Узбекистан»(2001), «Соглом авлод учун» второй степени (1999) и «Фидокорона хизматлари учун» (2004).
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Ахрола Рузиева с Днём рождения и желает ему долгих лет жизни и крепкого здоровья.