Pedagogika fanlari doktori, professor Ahrol Roʻziyevni tabriklaymiz!
Bugun oʻzbek va jahon sportida oʻz mavqeiga ega boʻlgan hamyurtimiz, Birlashgan kurash dunyosi vitse-prezidenti, Oʻzbekiston sport kurashlari assotsiatsiyasi raisining oʻrinbosari Ahrol Roʻziyev tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Ahrol Roʻziyev 1957-yil 16-dekabr kuni Toshkent shahrida tavallud topgan. Oʻz umrini sport kurashlariga baxshida qilgan hamyurtimiz bugunga kelib uzoq yillik mashaqqatli mehnatlarining samarasini koʻrmoqda. Pedagogika fanlari doktori, professor Ahrol Roʻziyev ayni paytda Birlashgan kurash dunyosining vitse-prezidenti sifatida faoliyat olib bormoqda. Sport kurashlari boʻyicha terma jamoamizning bugungi kunda jahonning eng yetakchi jamoalaridan biriga aylanishida, polvonlarimiz qoʻlga kiritayotgan natijalarda ushbu mutaxassisning xizmati beqiyos.
Ahrol Roʻziyev 2007-2016-yillar Oʻzbekiston Davlat jismoniy tarbiya institutida sport oʻyinlari va milliy sport turlari boʻyicha kafedra professori, 2008-2014-yillarda FILA ijroqoʻm aʼzosi boʻlgan. Faoliyati davomida “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sport ustozi” (2001), ikkinchi darajali “Sogʻlom avlod uchun” (1999) va “Fidokorona xizmatlari uchun” (2004) ordenlari bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Ahrol Roʻziyevni tavallud ayyomi bilan muborakbod etib, uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

16 December 2021 4874
Today, our compatriot, who occupies an honorable place in Uzbek and world sports, Vice-president of the United World of Wrestling, Deputy Chairman of the Wrestling Association of Uzbekistan Akhrol Ruziev celebrates his birthday.
Akhrol Ruziev was born on December 16, 1957 in Tashkent. This person, who devoted his life to wrestling, is still reaping the fruits of his many years of painstaking work. The merit of this specialist in the fact that the national wrestling team of our country is one of the leading teams in the world is invaluable.
In 2007-2016, Akhrol Ruziev was a professor at the Department of Sports Games and National Sports of the Uzbek State Institute of Physical Culture (now UzGosUFK), in 2008-2014 he worked as a member of the FILA Executive Committee. For his fruitful activity, he was awarded the orders "Honored Master of Sports of the Republic of Uzbekistan" (2001), "Soglom avlod Uchun" of the second degree (1999) and "Fidokorona hizmatlari Uchun" (2004).
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Akhrol Ruziev on his birthday and wishes him long life and good health.