Nadiya Dusanovani tabriklaymiz!
Bugun yengil atletika bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi a’zosi Nadiya Dusanova tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Nadiya Dusanova 1987 yil 17 noyabr kuni dunyoga kelgan. Balandlikka sakrash bo‘yicha 3 karra Osiyo o‘yinlari sovrindori, 3 karra Osiyo chempioni, Islom birdamligi o‘yinlari, yopiq inshootlardagi Osiyo chempionati va boshqa nufuzli musobaqalar g‘olibi hisoblanadi. Pekin-2008, London-2012 va Rio-2016 Olimpiya o‘yinlari ishtirokchisi. Ko‘rsatgan natijalari evaziga hukumatimiz tomonidan “Shuhrat” medali bilan taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Nadiya Dusanovani tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan g‘alabalar tilab qoladi.

17 November 2021 3582
Nadiya Dusanova, a member of the Uzbekistan national athletics team, is celebrating her birthday today.
Nadia Dusanova was born on November 17, 1987. 3-time medalist of the Asian Games in high jump, 3-time Asian champion, winner of the Islamic Solidarity Games, Asian Indoor Championships and other prestigious competitions. Participant of the Olympic Games in Beijing-2008, London-2012 and Rio-2016. For the achieved results, she was awarded the "Shukhrat" medal by the Government.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Nadiya Dusanova on her birthday and wishes her long life, good health and great victories.