Nadiya Dusanovani tabriklaymiz!
Bugun yengil atletika bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi a’zosi Nadiya Dusanova tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Nadiya Dusanova 1987 yil 17 noyabr kuni dunyoga kelgan. Balandlikka sakrash bo‘yicha 3 karra Osiyo o‘yinlari sovrindori, 3 karra Osiyo chempioni, Islom birdamligi o‘yinlari, yopiq inshootlardagi Osiyo chempionati va boshqa nufuzli musobaqalar g‘olibi hisoblanadi. Pekin-2008, London-2012 va Rio-2016 Olimpiya o‘yinlari ishtirokchisi. Ko‘rsatgan natijalari evaziga hukumatimiz tomonidan “Shuhrat” medali bilan taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Nadiya Dusanovani tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan g‘alabalar tilab qoladi.

Поздравляем Надию Дусанову!
Сегодня член сборной команды Узбекистана по лёгкой атлетике Надия Дусанова отмечает свой день рождения.
Надия Дусанова родилась 17 ноября 1987 года. 3-кратный призёр Азиатских игр по прыжкам в высоту, 3-кратная чемпионка Азии, победительница игр Исламской солидарности, чемпионата Азии в закрытых помещениях и других престижных соревнований. Участница Олимпийских игр в Пекине-2008, Лондоне-2012 и Рио-2016. За достигнутые результаты награждена со стороны Правительства медалью «Шухрат».
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Надию Дусанову с Днём рождения и желает ей долгих лет жизни, крепкого здоровья и больших побед.