Ayni kunlarda BAAning Dubay shahrida karatening WKF yo‘nalishi bo‘yicha kattalar o‘rtasida navbatdagi jahon chempionati bahslari bo‘lib o‘tmoqda.
Ushbu musobaqada sayyoramizning besh qit’asidagi 104 ta davlatdan 1000 nafarga yaqin sportchi g‘oliblik uchun tatamiga chiqmoqda. Jahon chempionatida vatanimiz sharafini O‘ktam Bekpo‘latov boshchiligidagi 15 nafar karatechimiz himoya qilyapti.
Bugun erkaklar o‘rtasida -75 kg vazn toifasidagi janglarda yurtdoshimiz Dostonbek Otabolayev finalga yo‘l oldi. Farg‘onalik sportchimiz yarim finalda amerikalik Tomas Skottni 1:0 hisobida mag‘lub etdi va final yo‘llanmasini qo‘lga kiritdi. Endi hamyurtimiz 20 noyabr kuni bo‘ladigan final jangida Misr vakiliga qarshi oltin medal uchun jang qiladi.

16 November 2021 3581
For the first time, the final of the karate World Championship will be held with the participation of an Uzbek martial artist
These days, the next CSKA Karate World Championship among adults is taking place in Dubai.
About 1000 athletes from 104 countries of the world come to the tatami to prove their superiority. The honor of our Motherland is defended by 15 karate players at the World Championship. Domestic martial artists were preparing for this important start under the leadership of Uktam Bekbulatov.
Today, in the weight category up to 75 kg among men, our compatriot Dostonbek Otabolaev reached the final. The Fergana athlete defeated the American Thomas Scott with a score of 1-0 in the semifinals and won a ticket to the decisive part of the tournament. Now Dostonbek will compete for the gold medal with the representative of Egypt in the final meeting, which will be held on November 20.