Bobousmon Baturovni tabriklaymiz!
Bugun boks bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi a’zosi Bobousmon Baturov o‘z tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Bobousmon Baturov 1994 yil 16 noyabr kuni Jizzax viloyatida tavallud topgan. -69 kilogramm vazn toifasida ishtirok etadigan hamyurtimiz 2017 yil Bokuda o‘tgan Islom birdamligi o‘yinlari, shuningdek, Osiyo chempionati va Osiyo o‘yinlari g‘olibi, Yekaterinburg mezbonligida o‘tgan jahon chempionati sovrindori va «Kelajak bunyodkori» medali sohibi hisoblanadi. Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlarida yurtimiz sharafini himoya qilgan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Bobousmon Baturovni tavallud ayyom bilan tabriklab, unga sihat-salomatlik, uzoq umr va ulkan g‘alabalar tilab qoladi.

Поздравляем Бобоусмона Батурова!
Бобоусмон Батуров родился 16 ноября 1994 года в Джизакской области. Выступает в категории до 69 кг. Чемпион Азии, победитель Азиатских игр, в честь него в 2017 году на спортивной арене в Баку в рамках Исламских игр солидарности прозвучал Государственный гимн Республики Узбекистан. Также, он является бронзовым призёром чемпионата мира по боксу, который проходил в Екатеринбурге в 2019 году. Награждён медалью «Келажак бунёдкори» . Защищал цвета Национального флага на Олимпийских играх Токио-2020.
Национальный Олимпийский комитет искренне поздравляет именинника с днём рождения, желает ему здоровья, благополучия и успехов.