Bobousmon Baturovni tabriklaymiz!
Bugun boks bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi a’zosi Bobousmon Baturov o‘z tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Bobousmon Baturov 1994 yil 16 noyabr kuni Jizzax viloyatida tavallud topgan. -69 kilogramm vazn toifasida ishtirok etadigan hamyurtimiz 2017 yil Bokuda o‘tgan Islom birdamligi o‘yinlari, shuningdek, Osiyo chempionati va Osiyo o‘yinlari g‘olibi, Yekaterinburg mezbonligida o‘tgan jahon chempionati sovrindori va «Kelajak bunyodkori» medali sohibi hisoblanadi. Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlarida yurtimiz sharafini himoya qilgan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Bobousmon Baturovni tavallud ayyom bilan tabriklab, unga sihat-salomatlik, uzoq umr va ulkan g‘alabalar tilab qoladi.

16 November 2021 3901
Bobo usmon Boturov was born on November 16, 1994 in the Jizzakh region. Performs in the category up to 69 kg . The champion of Asia, the winner of the Asian Games, in honor of him in 2017, the National Anthem of the Republic of Uzbekistan was played at the sports arena in Baku as part of the Islamic Solidarity Games. He is also the bronze medalist of the Boxing World Championship, which was held in Yekaterinburg in 2019. He was awarded the Kelazhak Bunyodkori medal. Defended the colors of the National Flag at the Tokyo 2020 Olympic Games.
The National Olympic Committee sincerely congratulates the birthday boy on his birthday, wishes him health, well-being and success.