Xalqaro mutaxassislar o‘q otish sporti bo‘yicha olib borilayotgan ishlar bilan tanishdi
O‘q otish sporti bo‘yicha yoshlar bilan ishlovchi xalqaro ekspertlar Toshkent shahrida merganlarimiz uchun amaliyot o‘tkazishdi. Unda Armaniston, Belarus, Moldova, Rossiya va O‘zbekistonning taniqli mutaxassislari ishtirok etishdi.
Dastur doirasida ishtirokchilar O‘zbekiston o‘q otish sporti federatsiyasida bo‘lib, sportni rivojlantirish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar va yoshlarga oid asosiy yo‘nalishlar bilan atroflicha tanishishdi. Ishtirokchilar O‘zbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligi, Yoshlar ittifoqi, Ko‘ngillilar assotsiatsiyasi vakillari bilan uchrashib, Respublikamizda amalga oshirilayotgan yoshlar siyosati tuzilmasi haqida ma’lumot olishdi.
Amaliyot davomida mehmonlar mamlakatimizda yoshlar bilan har tomonlama ishlash bo‘yicha amaliyotni ko‘rib chiqdilar, o‘zaro tajriba almashdilar va yoshlar bilan ishlashdagi muammo va istiqbollarni muhokama qildilar. Ishtirokchilar hamkorlikni yanada samarali amalga oshirish uchun MDH hududida bunday tadbirlarni kengaytirishni taklif qilishdi.

Знакомство международных экспертов с работой, проводимой в Федерации стрелкового спорта
Международные эксперты, работающие с молодежью в сфере стрелкового спорта провели мастер-класс для наших атлетов. В мероприятии, организованном в столице приняли участие известные специалисты из Армении, Беларуси, Молдовы, России и Узбекистана.
В рамках программы участники посетили Федерацию стрелкового спорта Узбекистана и ознакомились с основными направлениями развития спорта и молодежи. Участники встретились с представителями Агентства по делам молодёжи Республики Узбекистан, Союза молодежи, Ассоциации волонтеров и получили информацию о структуре молодёжной политики, реализуемой в нашей республике.
В ходе стажировки гости ознакомились с комплексной работой, проводимой с молодёжью, обменялись опытом и обсудили проблемы, а также цели и задачи на перспективу. Участники предложили проводить подобные мероприятия на территории стран СНГ, чтобы более эффективно осуществлять сотрудничество.