MOQ vakillari “Jismoniy tarbiya va sport a’lochisi” ko‘krak nishonlari bilan taqdirlanishdi
O‘zbekiston Respublikasi Turizm va sport vazirining buyrug‘iga binoan mamlakatimizda yosh avlodning intellektual va ma’naviy salohiyatini yuksaltirish, jismoniy tarbiya va sportni ommalashtirish, aholi, ayniqsa, yoshlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, mamlakatning xalqaro sport maydonlarida munosib ishtirok etishidagi jonkuyarligi hamda ko‘p yillik samarali mehnati va jamoat ishlaridagi faol ishtirokini munosib taqdirlash maqsadida bir qator soha mutaxassislariga “Jismoniy tarbiya va sport a’lochisi” ko‘krak nishoni topshirildi.
Ahamiyatlisi, ular orasida MOQ mutasaddilari ham bor. Tadbirda MOQ raisi maslahatchisi Alisher Karimov, Qo‘mita raisi devoni rahbari Mira’zam Mirahmedov, Xalqaro aloqalar departamenti bosh mutaxassisi Nozim Atakulov “Jismoniy tarbiya va sport a’lochisi” ko‘krak nishonlarini O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari, Turizm va sport vaziri Aziz Abduhakimovdan qabul qilib olishdi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi hamkasblarimizni ushbu e’tirof bilan samimiy tabriklab, ularga kelgusi faoliyatida ham muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

13 November 2021 3696
According to the order of the Minister of Tourism and Sports of the Republic of Uzbekistan, a number of specialists in the field of physical culture and sports were particularly noted for their long-term and invaluable work in order to increase the intellectual and spiritual potential of the younger generation in our country, promote a healthy lifestyle among the population, especially representatives of the younger generation, for their worthy performance on the international sports arena.
Among those who have distinguished themselves in their fruitful work , there are also experts , but K. At the event, Adviser to the Chairman of the NOC Alisher Karimov, Chief of Staff of the Chairman of the Committee Miragzam Mirakhmedov, Chief Specialist of the Department of International Relations Nozim Atakulov received badges "Excellent Student of Physical Culture and Sports" from the Deputy Prime Minister of the Republic of Uzbekistan, Minister of Tourism and Sports.
The National Olympic Committee of Uzbekistan sincerely congratulates our colleagues on this recognition and wishes them success in their future activities.