Rapirachilarimiz jamoaviy dasturda Jahon kubogi sovrindori bo‘lishdi
Poytaxtimizda o‘tkazilayotgan qilichbozlik bo‘yicha yoshlar o‘rtasidagi Jahon kubogidan xushxabar. Bugun rapirachilarimiz jamoaviy dasturda shohsupaga ko‘tarilishdi.
Yarim finalda imkoniyatni boy bergan qilichbozlarimiz ukrainalik yoshlarga qarshi murosasiz bahsda g‘alaba qozonib, uchinchi o‘ringa sazovor bo‘lishdi. Polsha va Rossiya jamoalari o‘rtasida kechgan raqobatda polyaklarning qo‘li baland keldi.
Jahon kubogi, yoshlar.
Rapira, jamoaviy:
1. Polsha
2. Rossiya
3. O‘zbekiston
Shuningdek, bugun shpaga bo‘yicha yakkalik dasturida g‘olib va sovrindorlar aniqlab olindi. Unda misrlik Muhammad Al Said barcha raqiblarini mag‘lub etgan holda oltin medalni qo‘lga kiritdi. Batafsil:

10 Декабря 2021 3953
Хорошие новости из молодежного чемпионата мира по фехтованию, который проходит в нашей столице. Сегодня наши рапиристы поднялись на пьедестал почета в командной программе.
Наши фехтовальщики, упустившие шанс в полуфинале, заняли третье место, выиграв бескомпромиссный матч против украинской молодежи. В соревновании между сборными Польши и России победу одержали поляки.
Чемпионат мира среди молодежи.
Рапира, командная:
1. Польша
Также сегодня определились победители и призеры в индивидуальной программе на шпагах. В нем египтянин Мохаммед Аль Саид завоевал золотую медаль, победив всех своих соперников. Подробнее: