Ayollar oʻrtasidagi jahon chempionati keyingi yilga qoldirilmoqda
Xalqaro boks assotsiatsiyasi (AIBA) dekabr oyida Turkiyada oʻtishi rejalashtirilgan ayollar oʻrtasidagi jahon chempionatini kelgusi yilga qoldirmoqda.
Bunga sabab butun dunyoda yuzaga kelayotgan koronavirus pandemiyasining yana bir toʻlqini deb keltirib oʻtilmoqda. Xalqaro tashkilot bu borada Turkiya milliy federatsiyasi bilan muzokara oʻtkazgani maʼlum qilindi.
Eslatib oʻtamiz, Istanbul shahri 6-19-dekabr kunlari ayollar oʻrtasidagi dunyo birinchiligini qabul qilishi kerak edi. Yangi kelishuvga koʻra muddat kelasi yilning mart oyiga qoldirilmoqda.

The Women's World Cup is postponed to next year
The International Boxing Association (AIBA) is postponing the women's World Boxing Championship, which was supposed to take place next month. The strongest female boxers were preparing for the upcoming world championship, which was scheduled for December in Turkey. Now this prestigious tournament is postponed to next year.
The reason is called the next wave of the coronavirus pandemic around the world. It was announced that the International Organization is negotiating on this issue with the National Federation of Turkey.
Recall that the city of Istanbul was supposed to host the women's World Championship from December 6 to December 19. Under the new agreement, the deadline is postponed to March next year.