O‘zbekiston AIBA bayrog‘ini qabul qilib oldi
25 oktyabr – 6 noyabr kunlari Serbiya poytaxti Belgrad shahrida o‘tgan boks bo‘yicha erkaklar o‘rtasidagi jahon chempionatida ishtirok etgan delegatsiyamiz Toshkentga qaytib keldi.
Ular Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida kutib olindi. Marosimida O‘zbekiston boks federatsiyasi, Ichki ishlar vazirligi, Mudofaa vazirligi mutasaddilari, sportchilarimizning yaqinlari va muxlislar ishtirok etishdi.
Ta’kidlash joiz, jahon chempionatida Abdumalik Xalakov kumush, Madiyar Saidrahimov esa bronza medalini qo‘lga kiritdi.
Qayd etish joiz, musobaqaning tantanali yopilish marosimida MOQ raisi o‘rinbosari, O‘zbekiston boks federatsiyasi raisining birinchi o‘rinbosari Saken Polatov keyingi jahon chempionati mezboni sifatida Xalqaro boks assotsiatsiyasi AIBA bayrog‘ini qabul qilib oldi.
Eslatib o‘tamiz, 2023 yil poytaxtimiz ilk bor kattalar o‘rtasidagi jahon chempionatiga mezbonlik qiladi.

Наша страна станет хозяйкой следующего чемпионата мира по боксу
Наша делегация, принимавшая участие в чемпионате мира по боксу среди мужчин, который проходил в столице Сербии Белграде с 25 октября по 6 ноября, вернулась в Ташкент.
Отечественных мастеров кожаной перчатки встретили в Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова. В мероприятии приняли участие официальные лица Федерации бокса Узбекистана, Министерства Внутренних дел, Министерства Обороны, близкие и поклонники наших спортсменов.
Напомним, что на чемпионате мира Абдумалик Халаков завоевал серебро, а Мадияр Саидрахимов-бронзу.
На церемонии закрытия соревнований заместитель председателя НОК, первый заместитель председателя Федерации бокса Узбекистана Сакен Полатов принял флаг Международной боксерской Ассоциации AIBA в качестве организатора следующего первенства планеты.