Kozim Oʻrinboyxoʻjayevni tabriklaymiz!
Bugun Oʻzbekiston velosiped sporti federatsiyasi bosh kotibi Kozim Oʻrinboyxoʻjayev tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Oʻrinboyxoʻjayev Kozim Baxtiyorovich 1986-yil 7-noyabr kuni Toshkent shahrida tugʻilgan. Faoliyatini sport sohasi bilan bogʻlagan Kozim Baxtiyorovich 2016-yilgacha ushbu sohaga oid xususiy sektorlarda mehnat qildi. 2016-2018-yillar Oʻzbekiston velosiped sporti federatsiyasi raisining birinchi oʻrinbosari, 2018-2019-yillar “Milliy” stadioni direktori lavozimida ishladi. 2018-yildan Oʻzbekiston velosiped sporti federatsiyasining bosh kotibi lavozimida samarali mehnat qilib kelmoqda.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Kozim Oʻrinboyxoʻjayevni tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Козима Уринбойхуджаева!
Сегодня свой День рождения отмечает Генеральный секретарь Федерации велосипедного спорта Козим Уринбойхуджаев.
Уринбойхуджаев Козим Бахтиёрович родился 7 ноября 1986 года в Ташкенте. Козим Бахтиёрович до 2016 года проработал в частных секторах спортивной сферы. 2016-2018 годы занимал пост первого заместителя Председателя Федерации велосипедного спорта Узбекистана. В 2018-2019 году был директором стадиона «Миллий». С 2018 года является Генеральным секретарём Федерации велосипедного спорта Узбекистана.