Kozim Oʻrinboyxoʻjayevni tabriklaymiz!
Bugun Oʻzbekiston velosiped sporti federatsiyasi bosh kotibi Kozim Oʻrinboyxoʻjayev tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Oʻrinboyxoʻjayev Kozim Baxtiyorovich 1986-yil 7-noyabr kuni Toshkent shahrida tugʻilgan. Faoliyatini sport sohasi bilan bogʻlagan Kozim Baxtiyorovich 2016-yilgacha ushbu sohaga oid xususiy sektorlarda mehnat qildi. 2016-2018-yillar Oʻzbekiston velosiped sporti federatsiyasi raisining birinchi oʻrinbosari, 2018-2019-yillar “Milliy” stadioni direktori lavozimida ishladi. 2018-yildan Oʻzbekiston velosiped sporti federatsiyasining bosh kotibi lavozimida samarali mehnat qilib kelmoqda.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Kozim Oʻrinboyxoʻjayevni tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

7 November 2021 3477
Today, the Secretary General of the Cycling Federation, Kozim Urinboykhudzhaev, celebrates his birthday.
Urinboykhudzhaev Kozim Bakhtiyarovich was born on November 7, 1986 in Tashkent. Kozim Bakhtierovich worked in the private sectors of the sports sphere until 2016. In 2016-2018 he served as the First Deputy Chairman of the Cycling Federation of Uzbekistan. In 2018-2019, he was the director of the Milliy Stadium. Since 2018, he has been the Secretary General of the Cycling Federation of Uzbekistan.