Yoshlarimiz Paraosiyo oʻyinlarini ajoyib boshlashdi
Bahraynda yoshlar oʻrtasida Paraosiyo oʻyinlari boshlandi. Musobaqaning birinchi kuni terma jamoamiz uchun muvaffaqiyatli oʻtmoqda.
Quvonarlisi, para atletlarimiz musobaqaning kunduzgi dasturida hozircha 2 ta oltin va 1 ta bronza medaliga sazovor boʻlishdi. Jumladan, para yengil atletikaning ayollar oʻrtasida F41 klassida yadro uloqtirish turi boʻyicha Kubaro Hakimova 8.38 metr koʻrsatgich bilan oltin medalni qoʻlga kiritdi. Xuddi shu yoʻnalishda yana bir hamyurtimiz Nigina Husanova 7.39 metr natija bilan bronza medaliga sazovor boʻldi.

Наша молодежь отлично начала Паралимпийские игры.
В Бахрейне стартовали Паралимпийские юношеские игры. Первый день соревнований у нашей команды проходит хорошо.
К счастью, наши паралимпийцы завоевали 2 золотые и 1 бронзовую медали в дневной программе соревнований. В частности, Кубаро Хакимова завоевала золотую медаль в толкании ядра среди женщин в классе F41 на дистанции 8,38 метра. В том же направлении другая соотечественница Нигина Хусанова завоевала бронзовую медаль с результатом 7,39 метра.
В соревнованиях по параплаванию в классе S8 в программе 200 метров на спине равного Азизбеку Бойназарову не нашлось. Наш спортсмен, показавший 02:55:43 минуты, завоевал еще одну золотую медаль для нашей делегации.