Yigitlarimiz jamoaviy bahsda bronza medaliga sazovor bo‘lishdi
Parij shahrida dzyudo bo‘yicha harbiylar o‘rtasida jahon chempionati o‘z yakuniga yetdi. So‘nggi jamoaviy bellashuvlarda yigitlarimiz shohsupaga ko‘tarilishdi.
Chorak finalda Braziliyadan ustun kelgan polvonlarimiz yarim finalda avstriyalik raqiblariga kichik hisobda imkoniyatni boy berib qo‘yishdi. Bronza medali uchun kechgan bellashuvda Eron jamoasi mag‘lub etildi. Afsuski, qizlarimiz uchinchi o‘rin uchun bahsda avstriyalik raqibalariga imkoniyatni boy berib qo‘ydilar. Qayd etish joiz, qizlarimiz 5 o‘ringa mo‘ljallangan bahsda 3 sportchi bilan yurtimiz sharafini himoya qildilar. Bu esa foydalanilmagan 2 o‘rinda raqibga ustunlik beradi. Shunday bo‘lsa ham, ular bronza medali uchun kurashish bosqichigacha yetib kelishdi.
Eslatib o‘tamiz, dzyudochilarimiz yakkalik bellashuvlarda 4 ta oltin va 1 ta bronza medallari bilan umumjamoa hisobida birinichi o‘rinni qo‘lga kiritishgan edi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi o‘z tarixida yubiley 40-bor o‘tkazilgan ushbu musobaqada qo‘lga kiritilgan muvaffaqiyat bilan O‘zbekiston dzyudo federatsiyasi va sportchilarimizni tabriklab qoladi.

3 November 2021 3227
The World Judo Championship among military personnel has ended in Paris. In team competitions, our athletes rose to the podium.
Our martial artists, who defeated Brazil in the quarterfinals, lost to rivals from Austria in the semifinals with a small difference in the score. In the duel for the bronze award, the national team defeated Iran. Unfortunately, our girls lost in the fight for third place to rivals from Austria. It is worth noting that in team competitions our judoists defended the colors of the National Flag in the composition with 3 girls, instead of the 5 stated in the regulations. And this means that the advantage of our athletes' rivals increases by two points. Despite this, the domestic athletes were able to get to the fight for the third place.
Recall that our judoists won 4 gold and 1 bronze medals in individual competitions and took first place in the team competition.
In turn, the National Olympic Committee congratulates the Judo Federation of Uzbekistan and the athletes for their victory at the 40th anniversary World Championship among military personnel.