Yigitlarimiz jamoaviy bahsda bronza medaliga sazovor bo‘lishdi
Parij shahrida dzyudo bo‘yicha harbiylar o‘rtasida jahon chempionati o‘z yakuniga yetdi. So‘nggi jamoaviy bellashuvlarda yigitlarimiz shohsupaga ko‘tarilishdi.
Chorak finalda Braziliyadan ustun kelgan polvonlarimiz yarim finalda avstriyalik raqiblariga kichik hisobda imkoniyatni boy berib qo‘yishdi. Bronza medali uchun kechgan bellashuvda Eron jamoasi mag‘lub etildi. Afsuski, qizlarimiz uchinchi o‘rin uchun bahsda avstriyalik raqibalariga imkoniyatni boy berib qo‘ydilar. Qayd etish joiz, qizlarimiz 5 o‘ringa mo‘ljallangan bahsda 3 sportchi bilan yurtimiz sharafini himoya qildilar. Bu esa foydalanilmagan 2 o‘rinda raqibga ustunlik beradi. Shunday bo‘lsa ham, ular bronza medali uchun kurashish bosqichigacha yetib kelishdi.
Eslatib o‘tamiz, dzyudochilarimiz yakkalik bellashuvlarda 4 ta oltin va 1 ta bronza medallari bilan umumjamoa hisobida birinichi o‘rinni qo‘lga kiritishgan edi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi o‘z tarixida yubiley 40-bor o‘tkazilgan ushbu musobaqada qo‘lga kiritilgan muvaffaqiyat bilan O‘zbekiston dzyudo federatsiyasi va sportchilarimizni tabriklab qoladi.

Наши единоборцы завоевали бронзовую медаль в командном зачёте
В Париже завершился чемпионат мира по дзюдо среди военнослужащих. В командных соревнованиях наши спортсмены поднялись на пьедестал почета.
Наши единоборцы, которые в четвертьфинале одолели Бразилию, в полуфинале с небольшой разницей в счёте уступили соперникам из Австрии. В поединке за бронзовую награду отечественная сборная одолела Иран. К сожалению, наши девушки уступили в борьбе за третье место соперницам из Австрии. Стоит отметить, что в командных соревнованиях наши дзюдоистки защищали цвета Национального флага в составе с 3 девушками, вместо заявленных в регламенте 5. А это значит, что преимущество соперниц наших спортсменок увеличивается на два очка. Не смотря на это, отечественные спортсменки смогли добраться до поединка за третье место.
Напомним, что наши дзюдоисты завоевали 4 золотые и 1 бронзовую медали в индивидуальных соревнованиях и заняли первое место в общекомандном зачёте.
В свою очередь, Национальный Олимпийский комитет поздравляет Федерацию дзюдо Узбекистана и спортсменов за достигнутую ими победу на юбилейном 40-м по счёту чемпионате мира среди военнослужащих.