Yoshlarimiz Quvaytni yirik hisobda magʻlub etishdi
23 yoshgacha boʻlgan futbolchilar oʻrtasida Osiyo chempionati saralash bosqichidan oʻrin olgan “D” guruhi bahslari yakuniga yetdi. Yigitlarimiz soʻnggi turda quvaytlik raqiblaridan ustun kelishdi.
Temur Kapadze shogirdlarining toʻliq ustunligida kechgan bahs 5:1 hisobida vakillarimiz foydasiga hal boʻldi. Shu tariqa, hamyurtlarimiz 7 ochko bilan guruhni birinchi oʻrinda yakunlashdi.
Quvayt U23 – Oʻzbekiston U23 5:1
Gollar: Diyorbek Rahimqulov 37ʼ, Hojimat Erkinov 45+2, 90+4ʼ, Jasurbek Jaloliddinov 51ʼ, Abdulaziz Mahran 65ʼ, Ulugʻbek Hoshimov 68ʼ.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi yosh futbolchilarimizni ushbu muvaffaqiyat bilan tabriklab, ularga kelgusida ham chiroyli gʻalabalar tilab qoladi.

Наша молодежная сборная по футболу обыграла Кувейт с крупным счётом
Завершились соревнования в группе “D” отборочного этапа чемпионата Азии по футболу среди игроков до 23 лет. Наши атлеты превзошли соперников из Кувейта в последнем туре.
Матч, проходивший при полном преимуществе подопечных Темура Кападзе, завершился со счетом 5:1 в пользу представителей нашей страны. Таким образом, отечественные футболисты лидируют в группе с 7 очками.
Кувейт U23– Узбекистан U23 5:1
Голы: Диёрбек Рахимкулов 37′, Хожимат Эркинов 45+2′, 90+4′, Джасурбек Джалолиддинов 51′, Абдулазиз Махран 65′, Улугбек Хошимов 68′.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет наших юных футболистов с этим успехом и желает им дальнейших побед.