28 Oktyabr 2021 3497
Ayni kunlarda Namangan shahrida voleybol bo‘yicha 19 yoshgacha bo‘lgan qizlar o‘rtasida Markaziy Osiyo chempionati bo‘lib o‘tmoqda. MOQ raisi o‘rinbosari Sherzod Tashmatov musobaqa mehmoni – mintaqamiz konfederatsiyasi rahbari Muhammad Latif boshchiligidagi vakillar bilan bir qator masalalarni muhokama qildi.
MOQ raisi o‘rinbosari Markaziy Osiyo voleybol konfederatsiyasi rahbariyati bilan uchrashuvda ushbu sportni mamlakatimizda yanada rivojlanishning muhim yo‘nalishlariga e’tibor qaratdi. O‘z navbatida, Muhammad Latif o‘zbek voleyboli so‘nggi yillarda rivojlanishning yangi bosqichini o‘tkazayotgani, turli yosh toifalaridagi jamoalarimizning o‘sganini alohida ta’kidlab, bu borada qilinayotgan ishlarga ijobiy baho berdi. Shuningdek, mehmon yurtimizda voleybolni rivojlantirish yo‘lida xalqaro mutaxassislarni jalb qilish va federatsiyamizning rejalarini hamkorlikda muhokama qilib, unga kerakli tavsiyalarni berishini aytib o‘tdi.
Qayd etish joiz, Toshkentda kelasi yilning iyun oyida 17 yoshgacha bo‘lgan qizlar o‘rtasida Osiyo chempionati bo‘lib o‘tadi. Sherzod Rixsibayevich suhbat davomida mehmon bilan ushbu turnirni ham yuqori saviyada o‘tkazish, uning tashkiliy masalalari bo‘yicha fikr almashdi.

28 Октября 2021 3484
В настоящее время в городе Наманган проходит чемпионат Центральной Азии по волейболу среди девушек до 19 лет. Заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов обсудил ряд вопросов с гостем соревнований – представителями Конфедерации нашего региона во главе с Мухаммедом Латифом.
Заместитель председателя НОК на встрече с руководством центральноазиатской конфедерации волейбола обратил внимание на важные направления дальнейшего развития этого вида спорта в нашей стране. В свою очередь, Мохаммад Латиф особо отметил, что узбекский волейбол в последние годы переживает новый этап развития, выросли команды разных возрастных категорий, дал положительную оценку проводимой в этом направлении работе. Гость также отметил, что будет совместно обсуждать планы по привлечению международных специалистов и развитию волейбола в нашей стране, а также даст необходимые рекомендации.
Отметим, что в июне следующего года в Ташкенте пройдет чемпионат Азии среди девушек до 17 лет. В ходе беседы Шерзод Рихсибаевич поделился с гостем своими мыслями о проведении этого турнира на высоком уровне, его организационных вопросах.