28 Oktyabr 2021 3156
MOQ raisi o‘rinbosari, O‘zbekiston taekvondo WT assotsiatsiyasi raisi Sherzod Tashmatov yangi mavsum rejalari yuzasidan yig‘ilish o‘tkazdi. Unda Pavel Xan boshchiligidagi terma jamoa murabbiylar shtabi ishtirok etdi.
2022-yil barcha sport turlari qatori taekvondochilarimizni ham katta sinov kutib turibdi. Suhbatda oldinda turgan Osiyo o‘yinlari, jahon chempionati, Gran-pri va boshqa nufuzdagi musobaqalarga munosib tayyorgarlik ko‘rish, terma jamoaning asosiy tarkibini saralash kabi masalalarga e’tibor qaratildi.
Ayni paytda terma jamoamiz vakillari Qozog‘iston va Rossiyadan kelgan taekvondochilar bilan qo‘shma o‘quv-mashg‘ulot yig‘inini olib borishmoqda. Yig‘ilishda murabbiylar yaqin oylar davomida turli yosh toifalarida o‘tkaziladigan mamlakat chempionati orqali asosiy va yoshlar jamoasi, ularga kuchli sparring raqib bo‘la oladigan 2-tarkib vakillarini saralab olish ko‘zda tutilayotganini ta’kidlab o‘tishdi.
O‘z navbatida, Sherzod Tashmatov kelgusi yil uchun tuzilgan mahalliy va xalqaro o‘quv-mashg‘ulot yig‘inlari, terma jamoamiz vakillari ishtirok etadigan xalqaro turnirlar bo‘yicha murabbiylar bilan fikrlashib, tegishli ko‘rsatmalarni berib o‘tdi.

28 Октября 2021 3148
Заместитель председателя НОК, председатель ассоциации таэквондо WT Узбекистана Шерзод Ташматов провел совещание о планах на новый сезон. В нем принял участие тренерский штаб сборной во главе с Павлом Ханом.
В 2022 году, как и во всех видах спорта, наших таэквондистов ждет большое испытание. В ходе беседы было уделено внимание вопросам достойной подготовки к предстоящим Азиатским играм, чемпионату мира, Гран-при и другим престижным соревнованиям, квалификации основного состава сборной.
В настоящее время представители нашей сборной проводят совместный учебно-тренировочный сбор с таэквондистами из Казахстана и России. На совещании тренеры отметили, что в ближайшие месяцы через чемпионат страны, который пройдет в разных возрастных категориях, планируется отобрать представителей основной и молодежной команды, 2-го состава, которые смогут составить им сильный спарринг.
Шерзод Ташматов, в свою очередь, поговорил с тренерами по подготовке к предстоящим местным и международным учебно-тренировочным сборам, международным турнирам, в которых примут участие представители нашей сборной, дал соответствующие указания.