Bokschilarimiz jahon chempionatini g‘alaba bilan boshlashdi
Serbiyaning Belgrad shahrida boks bo‘yicha jahon chempionati start oldi. Musobaqada hamyurtlarimiz orasida birinchi bo‘lib bahsga kirishgan Asadxo‘ja Mo‘ydinxo‘jayev (-67 kg) dastlabki bahsni ishonchli o‘tkazdi.
Irlandiyalik Brendan Makkiviga qarshi ringga ko‘tarilgan farg‘onalik bokschimiz jang davomida to‘liq ustunligini namoyish etdi. Yakunda bu hakamlarning qarorida ham aks etib, Mo‘ydinxo‘jayevning 5:0 hisobidagi g‘alabasi e’lon qilindi. Hamyurtimiz keyingi bosqichda falastinlik Xararaga qarshi bahs olib boradi.

Our boxers started the World Championship with a victory
The World Boxing Championship has started in Belgrade, Serbia. Asadkhoja Muidinkhodjaev (-67 kg), who became the first among our compatriots, confidently held the first duel.
The Fergana boxer, who entered the ring against the Irishman Brendan Mckavey, demonstrated complete superiority throughout the fight. As a result, this was reflected in the decision of the judges, Muidinkhodzhayev's victory was announced with a score of 5:0. Our compatriot will challenge the Palestinian Harara at the next stage.