23 Oktyabr 2021 7203
FIBA Osiyo mintaqaviy byurosi Toshkentda O‘zbekiston basketbol federatsiyasi (O‘BF) uchun aloqa va suratga olish bo‘yicha seminar o‘tkazdi.
O‘BFning PR va OAV xodimlari uchun o‘tkazilgan seminarning maqsadi ularni o‘qitish, muloqot va raqamli media imkoniyatlardan foydalanish malakasini yaxshilash edi. Mahalliy chempionat va terma jamoa targ‘ibotini kuchaytirish uch kunlik dasturning bir qismi bo‘ldi.
“Osiyo mintaqaviy byuromizning jamoasini Toshkentda mamnuniyat bilan qabul qilamiz. O‘yin mobaynida raqamli va ommaviy axborot vositalaridan foydalanish muhimligini juda yaxshi tushunamiz va xorijlik do‘stlarimiz tajribasini o‘rganishni xohlardik”, – dedi federatsiya bosh kotibi Ravshan G‘aniyev.
Uch kunlik dasturda qatnashchilar FIBA basketbol fotosuratlarining standarti asosida o‘qitildi. Seminarda basketbol sportiga ixtisoslashgan fotograflar sonini ko‘paytirish va ularning ish sifatini oshirishga ham alohida to‘xtalib o‘tildi.

23 Октября 2021 7180
Азиатское региональное бюро ФИБА провело в Ташкенте семинар по коммуникации и фотографированию для федерации баскетбола Узбекистана (UBF).
Целью семинара для PR и средств массовой информации ubf было повышение их квалификации в области обучения, общения и доступа к цифровым медиа. Усиление местного чемпионата и пропаганда национальной команды были частью трехдневной программы.
“Мы рады приветствовать команду нашего азиатского регионального бюро в Ташкенте. Мы очень хорошо понимаем важность использования цифровых средств массовой информации во время игр и хотели бы перенять опыт наших зарубежных друзей”, – сказал генеральный секретарь Федерации Равшан Ганиев.
В трехдневной программе участники проходили обучение на основе стандарта баскетбольной фотографии FIBA. На семинаре также было уделено особое внимание увеличению количества фотографов, специализирующихся на баскетбольном спорте, и повышению качества их работы.