Tokio-2020 Olimpiadasida ishtirok etgan delegatsiya endi o‘z yurtiga qaytdi
Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlarida qatnashgan Kuk orollari delegatsiyasi Yangi Zelandiya orqali o‘tgan yo‘nalish va undagi karantin talablari sabab endi o‘z uyiga qaytdi.
Kuk orollari Milliy Olimpiya qo‘mitasi rahbari Xyu Grem boshchiligidagi delegatsiya 13 hafta avval Yaponiyaga jo‘nab ketgan edi. Qaytish yo‘lida ular Yangi Zelandiyadagi tranzit yo‘nalishini tanlashdi. Biroq bu yo‘nalish kuchli lokdaunga tushib qolgach, u yerdagi barcha karantinga olindi. Shu bois delegatsiya rahbari va Olimpiadada qatnashgan 6 nafar sportchi uzoq vaqt uylariga qayta olishmagan edi. Nihoyat, ular o‘z vatanlariga qaytishdi.

19 October 2021 2491
The Cook Islands delegation that took part in the Tokyo 2020 Olympic Games has now returned home due to the route that passed through New Zealand and the quarantine requirements on it.
The Cook Islands delegation headed by the head of the National Olympic Committee Hugh Graham went to Japan 13 weeks ago. On the way back, they chose a transit route to New Zealand. But as soon as this route got into a strong knockdown, everyone there was quarantined. Therefore, the head of the delegation and 6 athletes who participated in the Olympics did not return home for a long time. Finally they returned to their homeland.