Tokio-2020 Olimpiadasida ishtirok etgan delegatsiya endi o‘z yurtiga qaytdi
Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlarida qatnashgan Kuk orollari delegatsiyasi Yangi Zelandiya orqali o‘tgan yo‘nalish va undagi karantin talablari sabab endi o‘z uyiga qaytdi.
Kuk orollari Milliy Olimpiya qo‘mitasi rahbari Xyu Grem boshchiligidagi delegatsiya 13 hafta avval Yaponiyaga jo‘nab ketgan edi. Qaytish yo‘lida ular Yangi Zelandiyadagi tranzit yo‘nalishini tanlashdi. Biroq bu yo‘nalish kuchli lokdaunga tushib qolgach, u yerdagi barcha karantinga olindi. Shu bois delegatsiya rahbari va Olimpiadada qatnashgan 6 nafar sportchi uzoq vaqt uylariga qayta olishmagan edi. Nihoyat, ular o‘z vatanlariga qaytishdi.

19 Октября 2021 2496
Делегация Островов Кука, принимавшая участие в Олимпийских играх в Токио-2020, теперь вернулась домой из-за маршрута, который проходил через Новую Зеландию, и требований карантина на нем.
Делегация Островов Кука во главе с главой Национального Олимпийского комитета Хью Грэмом отправилась в Японию 13 недель назад. На обратном пути они выбрали транзитный маршрут в Новую Зеландию. Но как только этот маршрут попал в сильный локдаун, все там были помещены в карантин. Поэтому глава делегации и 6 спортсменов, участвовавших в Олимпиаде, долго не возвращались домой. Наконец они вернулись на родину.