“Toshkent yo‘lbarsi” nomi bilan jahonga mashhur bo‘lgan afsonaviy bokschimiz Rufat Risqiyev yil yakunigacha yangi uyga ko‘chib o‘tadi.
Davlatimiz rahbarining ko‘rsatmalariga binoan har bir sohada faxriylarimizga e’tibor qaratish, ularni ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash, holidan xabar olish bo‘yicha qator ishlar amalga oshirilmoqda. Jumladan, O‘zbekiston boks federatsiyasining bosh homiysi “O‘zbekiston temir yo‘llari” aksiyadorlik jamiyati tomonidan Rufat Risqiyevga yangi xonadon qurish ishlari boshlandi.
Loyihaga ko‘ra, Rufat akaning xonadonidagi bo‘sh yer maydoniga u kishi uchun barcha qulayliklarga ega zamonaviy 3 xonali uy qurib beriladi. Reja bo‘yicha yangi uy yil yakunigacha qurib bitkaziladi va afsonaviy bokschimiz unga ko‘chib o‘tadi.

A new three-room house will be built for Rufat Riskiev
Our legendary boxer Rufat Riskiev, known as the "Tashkent Tiger", will move to a new home by the end of the year.
In accordance with the instruction of the Head of our State, special attention is paid to veterans, the necessary social support and protection are provided. In particular, the general sponsor of the Boxing Federation of Uzbekistan, Uzbekistan Temir Yullari JSC, has begun construction of a new house for Rufat Riskiev.
According to the project, a modern three-room house with all amenities will be built in the free territory in the house of Rufat Riskiev. By the end of the year, the new house will be completed and our legendary boxer will move there.