“Toshkent yo‘lbarsi” nomi bilan jahonga mashhur bo‘lgan afsonaviy bokschimiz Rufat Risqiyev yil yakunigacha yangi uyga ko‘chib o‘tadi.
Davlatimiz rahbarining ko‘rsatmalariga binoan har bir sohada faxriylarimizga e’tibor qaratish, ularni ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash, holidan xabar olish bo‘yicha qator ishlar amalga oshirilmoqda. Jumladan, O‘zbekiston boks federatsiyasining bosh homiysi “O‘zbekiston temir yo‘llari” aksiyadorlik jamiyati tomonidan Rufat Risqiyevga yangi xonadon qurish ishlari boshlandi.
Loyihaga ko‘ra, Rufat akaning xonadonidagi bo‘sh yer maydoniga u kishi uchun barcha qulayliklarga ega zamonaviy 3 xonali uy qurib beriladi. Reja bo‘yicha yangi uy yil yakunigacha qurib bitkaziladi va afsonaviy bokschimiz unga ko‘chib o‘tadi.

Для Руфата Рискиева будет построен новый трёхкомнатный дом
Наш легендарный боксёр Руфат Рискиев, известный как «Ташкентский тигр», до конца года переедет в новый дом.
В соответствии с поручением Главы нашего государства, ветеранам уделяется особое внимание, оказывается необходимая социальная поддержка и защита. В частности, генеральный спонсор федерации бокса Узбекистана АО «Узбекистон темир йуллари», начало строительство нового дома для Руфата Рискиева.
Согласно проекту, в свободной территории в доме Руфата Рискиева будет построен современный трехкомнатный дом со всеми удобствами. К концу года новый дом будет достроен и наш легендарный боксёр переедет туда.