O‘zbekiston – Kuba: Qo‘shma yig‘in boshlandi
Ma’lum qilganimizdek, ayni kunlarda boks bo‘yicha Kuba terma jamoasi Toshkentda bo‘lib turibdi. Bugundan Yangiobod o‘quv-bazasida O‘zbekiston va Kuba terma jamoalari o‘rtasida qo‘shma yig‘in boshlandi.
Erta tongda jamoalar yengil mashg‘ulot olib borishdi. Rahmatjon Ro‘ziohunov olib borgan mashg‘ulotda bokschilar yugurib kelishgach chaqqonlikni oshiruvchi va zarbalarning texnikasi kuchaytirishga qaratilgan harakatlar bilan ishlashdi.
Rejaga ko‘ra, bugun kechki dasturda har ikki jamoaning asosiy vakillari ishtirokida dastlabki sparring bahslari o‘tkaziladi.

13 October 2021 3477
As we reported earlier, the Cuban boxing team is currently arriving in Tashkent. Starting today, the teams of Uzbekistan and Cuba have started a joint training camp at the Yangiabad base.
Early in the morning, the national teams held a warm-up training session. The lesson was conducted by Rakhmatjon Ruziakhunov. After the run, the boxers practiced their technical abilities.
According to the plan, during the evening training, sparring fights will be held with the participation of the main representatives of both national teams.