11 Oktyabr 2021 3347
Kuni kecha “Rossiya24” telekanalida efirga uzatilgan “O‘zbekiston. Eng yangi tarix” hujjatli filmi internet olamida muhokama markazida bo‘lib turibdi. Bugun MOQ xodimlari ushbu filmni tomosha qilib, uning mazmun-mohiyati haqida fikr almashishdi.
Ushbu film nafaqat millatimizning boy tarixiy merosi, balki so‘nggi yillarda amalga oshirgan ulkan islohotlar haqida hikoya qiladi. Uni tomosha qilar ekanmiz, davlatimizning sanoat, qishloq xo‘jaligi, ichki hamda tashqi aloqalar va boshqa bir qator yo‘nalishda olib borgan oqilona siyosatiga guvoh bo‘lish mumkin. Xalqimizni rozi qilish g‘oyasini o‘zida mujassam qilgan mazkur film barchada iliq taassurot qoldirdi.
Yakunda xodimlar uning mazmun va mohiyati haqida o‘zaro fikr almashdi. Uni barcha federatsiya va assotsiatsiyalarimizda terma jamoamiz mutasaddilari, sportchilarimizga ham yetkazish bo‘yicha takliflar bildirildi.

11 October 2021 3335
Currently, the center of discussion of Internet users is the documentary "Uzbekistan. The latest History", which was recently shown on the "Rossiya24" TV channel. Today, the NOC staff watched this film and exchanged views on its content.
This film tells not only about the rich historical heritage of our nation, but also about the huge reforms carried out by the Head of our state over the past 5 years. Watching the film, we can witness the far-sighted policy of our President, which he carried out in the field of industry, agriculture, domestic and foreign relations. The film embodies the idea of the well-being of our people and made a warm impression on everyone.
In conclusion, the staff exchanged views. Suggestions were made regarding the demonstration of the film at all federations and associations of the country, for representatives of all national teams.