11 Oktyabr 2021 3347
Kuni kecha “Rossiya24” telekanalida efirga uzatilgan “O‘zbekiston. Eng yangi tarix” hujjatli filmi internet olamida muhokama markazida bo‘lib turibdi. Bugun MOQ xodimlari ushbu filmni tomosha qilib, uning mazmun-mohiyati haqida fikr almashishdi.
Ushbu film nafaqat millatimizning boy tarixiy merosi, balki so‘nggi yillarda amalga oshirgan ulkan islohotlar haqida hikoya qiladi. Uni tomosha qilar ekanmiz, davlatimizning sanoat, qishloq xo‘jaligi, ichki hamda tashqi aloqalar va boshqa bir qator yo‘nalishda olib borgan oqilona siyosatiga guvoh bo‘lish mumkin. Xalqimizni rozi qilish g‘oyasini o‘zida mujassam qilgan mazkur film barchada iliq taassurot qoldirdi.
Yakunda xodimlar uning mazmun va mohiyati haqida o‘zaro fikr almashdi. Uni barcha federatsiya va assotsiatsiyalarimizda terma jamoamiz mutasaddilari, sportchilarimizga ham yetkazish bo‘yicha takliflar bildirildi.

11 Октября 2021 3337
В настоящее время в центре обсуждения интернет пользователей находится документальный фильм «Узбекистан. Новейшая история», который был недавно продемонстрирован на телеканале «Россия24». Сегодня сотрудники НОК посмотрели данный фильм и обменялись мнениями относительно его содержания.
Этот фильм рассказывает не только о богатом историческом наследии нашей нации, а также, об огромных реформах, проведенных Главой нашего государства за последние 5 лет. Смотря фильм, мы можем стать свидетелями дальновидной политики нашего Президента, которую он проводил в сфере промышленности, сельского хозяйства, внутренней и внешней отношении. Фильм, воплощает идею благополучия нашего народа и произвёл тёплое впечатление у всех.
В завершение сотрудники обменялись мнениями. Высказаны предложения, относительно демонстрации фильма на всех федерациях и ассоциациях страны, для представителей всех национальных сборных команд.