10 Oktyabr 2021 3755
Buxoro OZK mezbonlik qilayotgan musobaqada bugun tantanali ochilish marosimi o‘tkazildi. Unda MOQ raisi o‘rinbosari, O‘zbekiston boks federatsiyasi raisining birinchi o‘rinbosari Saken Polatov va federatsiya mutasaddilari, Olimpiya o‘yinlari g‘olib va sovrindorlari Fazliddin G‘oibnazarov va Abbos Atoyev, shuningdek, bir qator jamoatchilik vakillari ishtirok etishdi.
Musobaqada Respublikamizning barcha hududlaridan tashrif buyurgan 400 nafarga yaqin yosh bokschilar 13 vazn toifasida bellashishmoqda. Reglamentga ko‘ra, chempionat 17 oktyabrga qadar davom etadi.
Bolgariyaning Sofiya shahrida o‘tkazilgan “Balkan” musobaqasida esa qizlarimiz 1 ta kumush va 5 ta bronza medalini jamg‘arishdi. Vakillarimizdan Xadichabonu Abdullayeva (-66 kg) final yo‘llanmasiga ega bo‘ldi. Yarim final bosqichiga yetib borgan Gulasal Sultonaliyeva (-48 kg), Marjona Savriyeva (-50 kg), Tursunoy Rahimova (-51 kg), Sitora Shagdarova (-54 kg) hamda Sohiba Ro‘zmetova (-75 kg) bronza medali bilan taqdirlandilar.

10 October 2021 3744
The national youth boxing championship has started in Bukhara today. And at the international boxing tournament, which takes place in Sofia, our girls managed to win 6 medals.
The opening ceremony of the Championship of Uzbekistan, which takes place at the College of the Olympic Reserve of Bukhara, took place today. The event was attended by representatives of the country's boxing federation headed by Deputy Chairman of the NOC, First Deputy of the federation Saken Polatov, winners and prize-winners of the Olympic Games Fazliddin Gaibnazarov and Abbos Atoev, as well as representatives of sports.
About 400 athletes from all over the Republic participate in the championship in 13 weight categories. The championship of Uzbekistan will last until October 17.
At the international Balkan boxing tournament, which was held in Sofia, representatives of Uzbekistan managed to win 1 silver and 5 bronze. In particular, Khadichabon Abdullayeva (-66 kg) reached the final. Gulasal Sultonalieva (-48 kg), Marzhona Savrieva (-50 kg), Tursunoy Rakhimova (-51 kg), Sitora Shagdarova (-54 kg) and Sohiba Ruzmetova (-75 kg) were awarded bronze.