10 Oktyabr 2021 3755
Buxoro OZK mezbonlik qilayotgan musobaqada bugun tantanali ochilish marosimi o‘tkazildi. Unda MOQ raisi o‘rinbosari, O‘zbekiston boks federatsiyasi raisining birinchi o‘rinbosari Saken Polatov va federatsiya mutasaddilari, Olimpiya o‘yinlari g‘olib va sovrindorlari Fazliddin G‘oibnazarov va Abbos Atoyev, shuningdek, bir qator jamoatchilik vakillari ishtirok etishdi.
Musobaqada Respublikamizning barcha hududlaridan tashrif buyurgan 400 nafarga yaqin yosh bokschilar 13 vazn toifasida bellashishmoqda. Reglamentga ko‘ra, chempionat 17 oktyabrga qadar davom etadi.
Bolgariyaning Sofiya shahrida o‘tkazilgan “Balkan” musobaqasida esa qizlarimiz 1 ta kumush va 5 ta bronza medalini jamg‘arishdi. Vakillarimizdan Xadichabonu Abdullayeva (-66 kg) final yo‘llanmasiga ega bo‘ldi. Yarim final bosqichiga yetib borgan Gulasal Sultonaliyeva (-48 kg), Marjona Savriyeva (-50 kg), Tursunoy Rahimova (-51 kg), Sitora Shagdarova (-54 kg) hamda Sohiba Ro‘zmetova (-75 kg) bronza medali bilan taqdirlandilar.

10 Октября 2021 3746
Сегодня в Бухаре стартовало первенство страны по боксу среди молодёжи. А на международном турнире по боксу, который проходит в Софии, нашим девушкам удалось завоевать 6 медалей.
Сегодня состоялась торжественная церемония открытия чемпионата Узбекистана, который проходит в колледже Олимпийского резерва Бухары. В мероприятии приняли участие представители федерации бокса страны во главе заместителя председателя НОК, первого заместителя федерации Сакена Полатова, победители и призёры Олимпийских игр Фазлиддин Гаибназаров и Аббос Атоев, а также, представители спорта.
На чемпионате участвуют около 400 спортсменов со всех уголков Республики в 13 весовых категориях. Первенство Узбекистана продлится до 17 октября.
На международном турнире «Балкан» по боксу, который проходил в Софии, представительницам Узбекистана удалось завоевать 1 серебро и 5 бронзы. В частности, Хадичабону Абдуллаева (-66 кг) вышла в финал. Гуласал Султоналиева (-48 кг), Маржона Савриева (-50 кг), Турсуной Рахимова (-51 кг), Ситора Шагдарова (-54 кг) и Сохиба Рузметова (-75 кг) удостоились бронзы.