Osiyo qilichbozlik konfederatsiyasi Bosh Assambleyasiga bag‘ishlangan matbuot anjumani o‘tkazildi
Ertaga poytaxtimizda Osiyo qilichbozlik konfederatsiyasining navbatdagi Bosh Assambleyasi bo‘lib o‘tadi. Bugun ushbu tadbirga bag‘ishlangan matbuot anjumani tashkil etildi.
Unda O‘zbekiston qilichbozlik federatsiyasi bosh kotibi Gulnora Saidova, Osiyo qilichbozlik konfederatsiyasining ayni paytdagi rahbari Rusni Al Hassan, tadbirni kuzatish uchun tashrif buyurgan Xalqaro qilichbozlik federatsiyasi vakili Velichka Xristeva hamda OAV vakillari ishtirok etishdi.
“Juda muhim tadbir oldida turibmiz. O‘zbekiston hukumatidan murakkab davrda bizni qo‘llab-quvvatlab kelayotgani uchun minnatdormiz. Ertaga tashkilotimizning navbatdagi Bosh Assambleyasi bo‘lib o‘tadi. Unda Konfederatsiyaning 2024 yilgacha bo‘lgan davri uchun yangi rahbariyati aniqlab olinadi”, – dedi Rusni Al Hassan.
O‘z navbatida, Velichka Xristeva ham fikrlari bilan quyidagicha o‘rtoqlashdi:
“O‘zbekistonga beshinchi bor kelishim. Mamlakatingizga har kelganimda uning rivojlanib borayotganini ko‘rib turibman. Xalqaro qilichbozlik federatsiyasi prezidenti Alisher Usmonov ushbu saylov shaffof bo‘lishi lozimligini ta’kidladi va hamkasblarimiz kuzatuvchilik uchun meni tanlashdi. O‘zbekiston mezbon sifatida barchasini a’lo darajada yo‘lga qo‘yganini ko‘rib turibman”.
Mutasaddilarning ma’lum qilishicha, tashkilotning yangi Olimpiada sikli uchun rahbarligiga BAA va Singapur vakillari nomzodlik qilmoqda. Bosh Assambleya davomida tashkilot rahbarligidan tashqari vitse-prezidentlar va Ijroiya qo‘mitasiga ham nomzodlar saylab olinadi.

A press conference dedicated to the General Assembly of the Asian Fencing Confederation was held
The General Assembly of the Asian Fencing Confederation will be held in Tashkent tomorrow. A press conference dedicated to this event was held today.
The press conference was attended by Secretary General of the Fencing Federation of Uzbekistan Gulnara Saidova, head of the Asian Fencing Confederation Rusni Al Hassan, who currently heads the organization, representative of the International Fencing Federation Velichka Hristeva, who arrived to observe the event and members of the media.
"A very important event awaits us. We thank the Government of Uzbekistan for its support in difficult times. The next General Assembly of our organization will be held tomorrow. Within the framework of the event, a new head of the Confederation will be elected, who will lead it until 2024," Rusni Al Hassan said.
In turn , Velichka Hristeva expressed her opinion:
"I am visiting Uzbekistan for the fifth time. After each of my visits, I observe how your country is developing rapidly. The President of the International Fencing Federation, Alisher Usmanov, noted that the elections should be transparent and my colleagues chose my candidacy as an observer. I was convinced that Uzbekistan, as the host of such an important event, organized everything at a high level."
According to the responsible persons, representatives of Singapore and the UAE are being nominated for the post of head of the organization in the new Olympic cycle. During the General Assembly, in addition to the head, vice-presidents and members of the Executive Committee of the organization will be elected.