Ma’lumki, 9-10 oktyabr kunlari Qoraqalpog‘iston Respublikasi Nukus shahrida aralash jang san’ati bo‘yicha Markaziy Osiyo chempionati bo‘lib o‘tadi. Mazkur musobaqaning faxriy mehmoni – Xalqaro aralash jang san’ati federatsiyasi prezidenti Kerrit Braun MOQga tashrif buyurdi.
Mehmon bugun Toshkentga keldi va tashrifini Qo‘mitamizdan boshladi. Uni Rustam Shoabdurahmonov boshchiligidagi MOQ rahbariyati qarshi oldi. Shundan so‘ng Qo‘mita rahbariyati va Kerrit Braun bir qator masalalar bo‘yicha suhbatlashishdi.
“Yurtimizda Prezidentimizning jismoniy tarbiya va sog‘lom turmush tarziga qaratayotgan e’tiborlari tufayli sport bilan shug‘ullanuvchilar soni tobora ortib bormoqda. Xususan, aralash jang san’ati yoshlarimizning sevimli yo‘nalishlaridan biri. Hamyurtlarimizning qator musobaqalarda muvaffaqiyatga erishayotganlari bunga yaqqol misol. Siz kabi martabali mehmonlarning tashrifi ushbu sportga bo‘lgan qiziqishning yanada ortishiga sabab bo‘ladi”, – dedi MOQ rahbari.
O‘z navbatida Braun ham tashrifidan katta taassurot olganini aytib o‘tdi.
“Meni mamlakatingizga taklif qilganingiz va iliq kutib olganingiz uchun tashakkur. Sport doimo mening yuragimda. O‘zim sobiq dzyudochi, Olimpiada sovrindori sifatida yurtingizdagi sportga bo‘lgan bunday e’tiborga yuqori baho beraman. Ishonish mumkminki, bunday ildamlik bilan mamlakatingiz kelajakda sport olamida yangi marralarni zabt etadi. Bu esa O‘zbekistonni kelajakdagi yaqin hamkorlarimizdan biri sifatida ko‘rishdek taassurot uyg‘otmoqda”, – dedi Kerrit Braun.
Suhbatdan so‘ng martabali mehmon MOQning faxriy mehmonlar kitobiga o‘zining dil-izhorlarini yozib qoldirdi. Yakunda unga MOQning esdalik sovg‘alari topshirildi.

Президент Международной федерации смешанных боевых искусств посетил НОК
Как известно, 9-10 октября Нукус примет чемпионат Центральной Азии по смешанным боевым искусствам. Почётный гость данного турнира — президент Международной федерации смешанных боевых искусств Керрит Браун посетил НОК.
Гость сегодня прибыл в Ташкент и первым делом побывал в Комитете. Его встретило руководство НОК во главе председателя Рустама Шаабдурахманова. Затем прошла беседа с участием руководителей НОК и Керрита Брауна.
«Благодаря уделяемому вниманию со стороны нашего Уважаемого Президента количество занимающихся спортом в стране увеличивается. В частности, смешанное боевое искусство одно из любимых направлений нашей молодёжи. Свидетельством тому, являются успехи узбекских борцов на престижных соревнованиях. Визит таких почётных гостей как вы окажет содействие ещё большей популяризации этого вида спорта», — сказал председатель НОК.
В свою очередь и Браун выразил своё мнение.
«Я очень благодарен за то ,что вы меня пригласили в Узбекистан и тепло встретили. Спорт всегда в моём сердце. Я сам бывший дзюдоист и Олимпийский призёр и в качестве атлета могу высоко оценить уделяемое внимание в сферу спорта в вашей стране. Можно заверить, что с таким прогрессом, Узбекистан добьётся много успехов и достигнет новых вершин. А это пробуждает во мне чувство, что в будущем мы будем близко сотрудничать с Узбекистаном»,  сказал Керрит Браун.
После беседы господин Браун написал свои тёплые пожелания в книге НОК для почётных гостей. В конце ему были вручены памятные подарки от НОК.