Uch vazn toifasida to‘rt dzyudochimiz kurashadi
Italiyaning Olbiya shahrida dzyudo bo‘yicha yoshlar o‘rtasida jahon chempionati davom etadi. Bugun o‘rta vazn toifalarida bellashuvlar kutib turibdi.
Reglamentga ko‘ra, ushbu kun dasturida 3 vazn toifasidagi bahslar o‘tkaziladi. Unda quyidagi 4 nafar vakilimiz yurtimiz sharafini himoya qilishadi:
-73 kg: Jayhunbek Nazarov – Kantemir Xazmetov (Rossiya)
-57 kg: Shukurjon Aminova – Kseniya Lagitskaya (Rossiya)
-63 kg: Farangniz Hojiyeva – Karolina Delgado (Kabo-Verde)
-63 kg: Farangniz Rejepova – Akulina Chayeb (Liviya)
Birinchi kun bahslarida yigitlarimizdan Kamoliddin Baxtiyorov (-60 kg) bronza medali uchun kurashda imkoniyatni boy berib qo‘ygan bo‘lsa, Abdulbosit Abdusalimov (-66 kg) yettinchi o‘rin bilan kifoyalandi. Qizlarimiz esa medallar uchun kurashni erta tark etishdi. Bugun tatamiga chiqadigan vakillarimizga omad tilab qolamiz.

Four of our judoists will take to the tatami today
The World Youth Judo Championship continues in Italy. Competitions among judoists in the middleweight category will be held today.
According to the regulations, athletes in three weight categories will take to the tatami. Within the framework of this day, 4 athletes will perform on behalf of Uzbekistan:
-73 kg: Zhaikhunbek Nazarov - Kantemir Khazmetov (Russia)
-57 kg: Shukurjon Aminova - Ksenia Lagitskaya (Russia)
-63 kg: Farangniz Khozhieva - Carolina Delgado (Cape Verde)
-63 kg: Farangniz Rejepova - Akulina Chaeb (Libya)
On the first day of the championship among our athletes, Kamoliddin Bakhtiyarov (-60 kg) missed the chance to compete for bronze, and Abdulbosit Abdusalimov (-66 kg) took seventh place. Also, the girls of our national team have completed their participation in the initial stages. We wish good luck to the Uzbek judoka who will take to the tatami today.