Jahon chempionatini bronza medali bilan boshladik
Saudiya Arabistonining Jidda shahrida o‘tkazilayotgan og‘ir atletika bo‘yicha o‘smirlar o‘rtasidagi jahon chempionatida terma jamoamiz o‘zining ilk medalini qo‘lga kiritdi. Unda hamyurtimiz Husinboy Matrasulov bronza medaliga sazovor bo‘ldi.
-61 kg vazn toifasida bahs olib borgan Matrasulov dast ko‘tarishda 119 kg natija ko‘rsatib, mazkur yo‘nalish bo‘yicha uchinchi natijani qayd etdi. Hamyurtimiz siltab ko‘tarishda 133 kg, ikki kurash bo‘yicha esa 252 kg ko‘rsatkich bilan musobaqani yakunladi. Afsuski, keyingi ikki dastur bo‘yicha natijalar sovrinli o‘rinlar uchun biroz kamlik qildi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi musobaqada qatnashayotgan boshqa vakillarimizga ham muvaffaqiyatli ishtirok tilab qoladi.

Узбекские тяжелоатлеты завоевали бронзовую медаль на ЧМ
Сборная Узбекистана по тяжёлой атлетике завоевала свою первую медаль на чемпионате мира среди юниоров в Саудовской Аравии. Призёром стал Хусинбой Матрасулов.
В упражнении рывка Матрасулов (-61 кг) показал результат 119 кг и занял третье место. В толчке ему удалось поднять 133 кг и в сумме набрал 252 кг. К сожалению, остальных результатов не хватило, чтобы занять призовые места.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает удачи и остальным нашим тяжелоатлетам, которые принимают участие на ЧМ.