Xalqaro og‘ir atletika federatsiyasining Ijroiya qo‘mitasi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Ma’lum qilganimizdek, ertaga Saudiya Arabistonining Jidda shahrida og‘ir atletika bo‘yicha o‘smirlar o‘rtasida jahon chempionati start oladi. Bugun musobaqadan avval Xalqaro og‘ir atletika federatsiyasi Ijroiya qo‘mitasining yig‘ilishi o‘tkazildi.
Tadbir davomida dekabr oyi Toshkentda o‘tishi kutilayotgan kattalar o‘rtasidagi jahon chempionatining tashkiliy masalalari ham atroflicha muhokama qilindi. Shuningdek, 4 yilda bir marotaba o‘tadigan xalqaro tashkilot rahbarligi saylovi ham Toshkentda JCh arafasi o‘tkazilishi haqida kelishib olindi.
Yig‘ilish davomida O‘zbekiston og‘ir atletika federatsiyasi raisining birinchi o‘rinbosari Shahrullo Mahmudov Saudiya Arabistoni federatsiyasi rahbari Muhammad Al Harbi bilan uchrashib, har ikki mamlakat federatsiyalari o‘rtasida hamkorlikni yanada mustahkamlash bo‘yicha suhbatlashdi. Iliq va samimiy o‘tgan uchrashuv yakunida Shahrullo Mahmudov Muhammad Al Harbiga O‘zbekiston og‘ir atletika federatsiyasining esdalik sovg‘asini taqdim qildi.

Прошло заседание Исполкома Международной федерации тяжёлой атлетики
Как ранее нами сообщалось завтра в Саудовской Аравии стартует чемпионат мира по тяжёлой атлетике среди юниоров. Сегодня, перед началом турнира прошло заседание Исполкома Международной федерации тяжёлой атлетики.
Во время мероприятия детально обсуждались организационные вопросы чемпионата мира среди взрослых ,который пройдёт в декабре месяце в Ташкенте. Также отмечено, что выборы на пост руководителя организации, которые проходят раз в четыре года, пройдут накануне первенства мира в Ташкенте.
В ходе заседания первый заместитель председателя федерации тяжёлой атлетики Узбекистана Шахрулло Махмудов встретился с руководителем федерации Саудовской Аравии Мухаммедом Аль Харби и провёл беседу относительно укрепления сотрудничества между федерациями двух стран. В конце встречи Шахрулло Махмудов вручил Мухаммеду Аль Харби памятные подарки федерации тяжёлой атлетики Узбекистана.