Bir guruh mutasaddilar Rufat Risqiyevning xonadonida mehmon bo‘lishdi
Bugun afsonaviy bokschimiz Rufat Risqiyev 72 yoshni qarshi olmoqda. Ushbu sana munosabati bilan MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, Bahodir Maxsitov boshchiligidagi bir guruh faxriylar, O‘zbekiston boks federatsiyasi mutasaddilari “Toshkent yo‘lbarsi”ni ko‘rgani borishdi.
Mehmonlar o‘zlarining iliq tilaklari va samimiy suhbatlari bilan Rufat Asadovichning kayfiyatini yanada ko‘tarishdi. Darhaqiqat, har yili ushbu kun Rufat akaning xonadonidan tashrif buyuruvchilarning qadami uzilmaydi. Boisi 1 oktyabr – Ustoz va murabbiylar kuni, ertasiga esa u kishining tavallud ayyomi bilan qutlash uchun ko‘pchilik tashrif buyuradi. Bu yil ham o‘zbek boksining tirik afsonasini yo‘qlash uchun keladiganlarning keti uzilmayapti.
Bir piyola choy ustida kechgan suhbatda o‘z vaqtida “Toshkent yo‘lbarsi” nomi bilan mashhur bo‘lgan boks afsonasining erishgan olamshumul g‘alabalari shirin xotiralar bilan yodga olindi. Shuningdek, Rufat Risqiyev hozirda hukumatimiz tomonidan yoshlarning sport bilan shug‘ullanishlari uchun barcha sharoitlar yaratib berilayotgani aytib, faxriylarimizga ko‘rsatilayotgan e’tibordan mamnun ekanligini alohida ta’kidlab o‘tdi.

Группа должностных лиц гостила в квартире Руфата Рискиева
Сегодня нашему легендарному боксеру Руфату Рискиеву исполняется 72 года. По случаю этой даты генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, группа ветеранов во главе с Баходиром Махситовым, официальные лица федерации бокса Узбекистана посетили “Ташкентский тигр”а.
Гости еще больше подняли настроение Руфату Асадовичу своими теплыми пожеланиями и искренней беседой. Ведь каждый год в этот день не прерывается шествие посетителей из квартиры брата Руфата. Сегодня 1 октября-День учитля и наставника, а на следующий день многие приезжают, чтобы поздравить его с Днем рождения. И в этом году не прекращается поток желающих увидеть живую легенду узбекского бокса.
В беседе за чашечкой чая сладкими воспоминаниями были отмечены мировые победы легенды бокса, известного в свое время как “Ташкентский тигр”. Также Руфат Рискиев отметил, что в настоящее время правительством нашей страны создаются все условия для занятий молодежи спортом, и выразил удовлетворение вниманием, оказываемым нашим ветеранам.