Bir guruh mutasaddilar Rufat Risqiyevning xonadonida mehmon bo‘lishdi
Bugun afsonaviy bokschimiz Rufat Risqiyev 72 yoshni qarshi olmoqda. Ushbu sana munosabati bilan MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, Bahodir Maxsitov boshchiligidagi bir guruh faxriylar, O‘zbekiston boks federatsiyasi mutasaddilari “Toshkent yo‘lbarsi”ni ko‘rgani borishdi.
Mehmonlar o‘zlarining iliq tilaklari va samimiy suhbatlari bilan Rufat Asadovichning kayfiyatini yanada ko‘tarishdi. Darhaqiqat, har yili ushbu kun Rufat akaning xonadonidan tashrif buyuruvchilarning qadami uzilmaydi. Boisi 1 oktyabr – Ustoz va murabbiylar kuni, ertasiga esa u kishining tavallud ayyomi bilan qutlash uchun ko‘pchilik tashrif buyuradi. Bu yil ham o‘zbek boksining tirik afsonasini yo‘qlash uchun keladiganlarning keti uzilmayapti.
Bir piyola choy ustida kechgan suhbatda o‘z vaqtida “Toshkent yo‘lbarsi” nomi bilan mashhur bo‘lgan boks afsonasining erishgan olamshumul g‘alabalari shirin xotiralar bilan yodga olindi. Shuningdek, Rufat Risqiyev hozirda hukumatimiz tomonidan yoshlarning sport bilan shug‘ullanishlari uchun barcha sharoitlar yaratib berilayotgani aytib, faxriylarimizga ko‘rsatilayotgan e’tibordan mamnun ekanligini alohida ta’kidlab o‘tdi.

A group of officials stayed in Rufat Riskiev's apartment
Today our legendary boxer Rufat Riskiev turns 72 years old. On the occasion of this date, the Secretary General of the NOC Oybek Kasimov, a group of veterans led by Bahodir Mahsitov, officials of the Boxing Federation of Uzbekistan visited the Tashkent Tiger a.
The guests raised Rufat Asadov's spirits even more with their warm wishes and sincere conversation. After all, every year on this day, the procession of visitors from Brother Rufat's apartment is not interrupted. Today, October 1 is the day of the kremlin and the mentor, and the next day many people come to congratulate him on his birthday. And this year, the flow of those who want to see the living legend of Uzbek boxing does not stop.
During the conversation over a cup of tea, the world victories of the boxing legend, known at one time as the “Tashkent Tiger”, were marked with sweet memories. Rufat Riskiev also noted that at present the government of our country is creating all conditions for youth sports, and expressed satisfaction with the attention paid to our veterans.