30 Sentyabr 2021 4383
O‘zbekistonning eng yosh Olimpiada chempioni Ulug‘bek Rashitov ayni paytda Respublikamiz bo‘ylab yoshlar bilan turli uchrashuvlarda ishtirok etmoqda. Bu gal u Qoraqalpog‘istonda bo‘ldi.
19 yoshli taekvondochimiz Nukus xalqaro aeroportida keng jamoatchilik vakillari tomonidan tantanali kutib olindi. Shundan so‘ng u va qoraqalpoq yoshlari ishtirokida uchrashuv tashkil etildi. Unda Rashitov sportga qanday kirib kelgani, Prezidentimiz tomonidan yoshlarimizning o‘zlarini ko‘rsatishi uchun yaratib berilayotgan sharoitlar, orzulari haqida gapirib o‘tdi.
“Taekvondodan voz kechib, futbolga borishni istagan paytlarim bo‘lgan, chunki, boshlang‘ich pallada sezilarli yutuqlarga erisholmaganman. Lekin murabbiy meni har bir mag‘lubiyatim saboq ekanini aytib, qo‘yib yubormadi, qo‘llab-quvvatladi, rag‘batlantirdi. Shuning uchun men shu yo‘nalishda qolishga qaror qildim va bundan afsuslanmadim”, – dedi Ulug‘bek Rashitov.
Shundan keyin chempionimiz yosh taekvondo ustalariga unutilmas mahorat saboqlarini ko‘rsatib berdi. Shubhasiz, bunday tadbir qoraqalpog‘istonlik yoshlar uchun unutilmas va quvonchli voqea bo‘lib qoladi.

30 Сентября 2021 4384
Самый молодой Олимпийский чемпион Узбекистана Улугбек Рашитов в настоящее время принимает участие в различных мероприятиях, которые проходят по всей Республике. На этот раз таэквондист посетил Каракалпакстан.
19 летнего спортсмена торжественно встретили в Международном аэропорту Нукуса. Затем, с его участием была организована встреча с молодёжью Каракалпакстана. Во время мероприятия Улугбек Рашитов рассказал как начал заниматься спортом, о созданных условиях со стороны Президента и о своих мечтах.
«В начале мне хотелось бросить таэквондо и начать заниматься футболом, так как у меня не было значительных достижений. Однако, мой тренер говорил что каждое поражение — это урок, поддерживал меня и мотивировал. Поэтому я продолжил заниматься таэквондо и не сожалею об этом», — сказал Улугбек Рашитов.
После чемпион продемонстрировал мастер-класс для молодых таэквондистов. Разумеется, такое мероприятие подарило много положительных эмоций и радости молодому поколению Каракалпакстана.