30 Sentyabr 2021 4383
O‘zbekistonning eng yosh Olimpiada chempioni Ulug‘bek Rashitov ayni paytda Respublikamiz bo‘ylab yoshlar bilan turli uchrashuvlarda ishtirok etmoqda. Bu gal u Qoraqalpog‘istonda bo‘ldi.
19 yoshli taekvondochimiz Nukus xalqaro aeroportida keng jamoatchilik vakillari tomonidan tantanali kutib olindi. Shundan so‘ng u va qoraqalpoq yoshlari ishtirokida uchrashuv tashkil etildi. Unda Rashitov sportga qanday kirib kelgani, Prezidentimiz tomonidan yoshlarimizning o‘zlarini ko‘rsatishi uchun yaratib berilayotgan sharoitlar, orzulari haqida gapirib o‘tdi.
“Taekvondodan voz kechib, futbolga borishni istagan paytlarim bo‘lgan, chunki, boshlang‘ich pallada sezilarli yutuqlarga erisholmaganman. Lekin murabbiy meni har bir mag‘lubiyatim saboq ekanini aytib, qo‘yib yubormadi, qo‘llab-quvvatladi, rag‘batlantirdi. Shuning uchun men shu yo‘nalishda qolishga qaror qildim va bundan afsuslanmadim”, – dedi Ulug‘bek Rashitov.
Shundan keyin chempionimiz yosh taekvondo ustalariga unutilmas mahorat saboqlarini ko‘rsatib berdi. Shubhasiz, bunday tadbir qoraqalpog‘istonlik yoshlar uchun unutilmas va quvonchli voqea bo‘lib qoladi.

30 September 2021 4382
The youngest Olympic champion of Uzbekistan, Ulugbek Rashidov, is currently taking part in various events that take place throughout the Republic. This time the taekwondo practitioner visited Karakalpakstan.
The 19-year-old athlete was solemnly welcomed at the Nukus International Airport. Then, with his participation, a meeting with the youth of Karakalpakstan was organized. During the event, Ulugbek Rashidov told how he started playing sports, about the conditions created by the President and about his dreams.
"In the beginning, I wanted to quit taekwondo and start playing football, since I had no significant achievements. However, my coach said that every defeat is a lesson, supported me and motivated me. Therefore, I continued to practice taekwondo and I do not regret it," Ulugbek Rashitov said.
After that, the champion demonstrated a master class for young taekwondo athletes. Of course, such an event gave a lot of positive emotions and joy to the younger generation of Karakalpakstan.