30 Sentyabr 2021 3265
5-10-oktyabr kunlari poytaxtimizdagi trek bazasida velosportning ushbu yo‘nalishi bo‘yicha mamlakat chempionati bo‘lib o‘tadi. O‘smirlar o‘rtasida o‘tkaziladigan mazkur turnirda Respublikamizning sara yosh iqtidor egalari bahslashadilar.
Ta’kidlash joiz, bu galgi chempionat avvalgilariga qaraganda Olimpiya dasturiga ko‘proq ahamiyat qaratilishi bilan farq qiladi. Turnirni yakkalik ta’qib poygasi dasturi ochib bersa, keyinchalik skretch bo‘yicha guruh poygasi, jamoaviy sprint va ta’qib poygasi, tempo, medison, ochkolar bo‘yicha guruh poygasi kabi yo‘nalishlar ham o‘tkaziladi.
Mazkur chempionat murabbiylar shtabi uchun yangi mavsum oldidan kuchli zaxira sportchilarini saralash, ularning imkoniyatlarini ko‘zdan kechirish, o‘smirlar terma jamoasi tarkibini aniqlab olish uchun alohida ahamiyatli.

The national Cycling Championship is approaching
On October 5-10, the national championship in this direction of cycling will be held in the capital's cycling track base. The best cyclists of the country will take part in the competition, which will be held among juniors.
It should be noted that this time more attention will be paid to the Olympic program than at the previous ones. The participants will have an individual pursuit race, a group sCratch race, a team sprint, a team pursuit race, a group elimination race, a group Tempo race, a group points race, as well as a pair group Madison race.
This national championship will allow the coaching staff to select reserve athletes before the new season, evaluate their capabilities and choose the composition for the junior national team.