30 Sentyabr 2021 3265
5-10-oktyabr kunlari poytaxtimizdagi trek bazasida velosportning ushbu yo‘nalishi bo‘yicha mamlakat chempionati bo‘lib o‘tadi. O‘smirlar o‘rtasida o‘tkaziladigan mazkur turnirda Respublikamizning sara yosh iqtidor egalari bahslashadilar.
Ta’kidlash joiz, bu galgi chempionat avvalgilariga qaraganda Olimpiya dasturiga ko‘proq ahamiyat qaratilishi bilan farq qiladi. Turnirni yakkalik ta’qib poygasi dasturi ochib bersa, keyinchalik skretch bo‘yicha guruh poygasi, jamoaviy sprint va ta’qib poygasi, tempo, medison, ochkolar bo‘yicha guruh poygasi kabi yo‘nalishlar ham o‘tkaziladi.
Mazkur chempionat murabbiylar shtabi uchun yangi mavsum oldidan kuchli zaxira sportchilarini saralash, ularning imkoniyatlarini ko‘zdan kechirish, o‘smirlar terma jamoasi tarkibini aniqlab olish uchun alohida ahamiyatli.

30 Сентября 2021 3267
5-10 октября в столичной базе велотрека пройдёт чемпионат страны по этому направлению велоспорта. В соревновании, которое состоится среди юниоров, примут участие лучшие велоспортсмены страны.
Следует отметить, что на этот раз будет уделено больше внимания Олимпийской программе, чем на предыдущих. Участников ожидают индивидуальная гонка преследования, групповая гонка «Скретч», командный спринт, командная гонка преследования, групповая гонка с выбыванием, групповая гонка» Темпо», групповая гонка по очкам, а также парная групповая гонка «Мэдисон».
Данный чемпионат страны позволит тренерскому штабу отобрать резервных спортсменов перед новым сезоном, оценить их возможности и избрать состав для сборной юниоров.