30 Sentyabr 2021 2460
O‘zbekiston sport faxriylari kengashi tomonidan Respublikamizning barcha hududlari bo‘ylab sport fidoyilariga e’tibor va g‘amxo‘rlik ko‘rsatish bo‘yicha olib borilayotgan tadbirlar davom etadi. Bu gal buxorolik mehnatkashlar munosib taqdirlanishdi.
Tadbirda G‘ijduvon tumani hokimi Sherzod Ashurov, O‘zbekiston sport faxriylari kengashining Buxoro viloyati bo‘limiga rahbarlik qilayotgan Bolta G‘afurov va bir guruh faxriylar ishtirok etishdi. So‘z o‘rnida mutasaddilar davlatimiz tomonidan nuroniylarimizga ko‘rsatilayotgan ehtirom va e’tibor haqida gapirib, ularni yaqinlashib kelayotgan 1 oktyabr – Ustoz va murabbiylar kuni bilan qutlab o‘tishdi. Tadbirda buxorolik 14 nafar fidoyiga O‘zbekiston sport faxriysi ko‘krak nishonlari topshirildi.
O‘zbekiston sport faxriylari kengashining xayrli tadbirlari davom etadi. Rejaga ko‘ra, kelasi oy farg‘onalik faxriylar bilan ushbu tadbirning davomi o‘tkazilishi kutilmoqda.

30 September 2021 2459
The events held by the Council of Sports Veterans of Uzbekistan to provide attention and care to sports devotees in all regions of the republic will continue. This year, the workers of Bukhara received a well-deserved award.
The event was attended by the khokim of Gijduvan district Sherzod Ashurov, chairman of the Bukhara regional branch of the Council of Veterans of Sports of Uzbekistan Bolta Gafurov and a group of veterans. During the conversation, the responsible persons told about the respect and attention given by our state to our veterans, and congratulated them on the upcoming October 1 – the day of teachers and mentors. At the event, 14 Bukhara devotees were awarded badges of a sports veteran of Uzbekistan.
Charity events of the Council of Veterans of Sports of Uzbekistan will be continued. According to the plan, this event is expected to continue next month with veterans from Fergana.