Toshkentda yengil atletika boʻyicha Markaziy Osiyo chempionati start oldi
29-30-sentyabr kunlari poytaxtimizda yengil atletika boʻyicha Markaziy Osiyo chempionati boʻlib oʻtadi. Ayni paytda musobaqaning bir qator dasturlariga start berildi.
Reglamentga koʻra, turnir oʻsmirlar va yoshlar toifasida tashkil etilmoqda. Unda vakillarimizdan tashqari Qozogʻiston, Tojikiston, Qirgʻiziston va Erondan 1000 nafarga yaqin yosh atletlar gʻoliblik uchun kurash olib borishadi.
Qayd etish joiz, ushbu musobaqa barcha terma jamoalar uchun Xanchjou-2022 Osiyo va Parij-2024 Olimpiya oʻyinlariga seleksiya vazifasini bajarib beradi.

The Central Asian Athletics Championship has started in Tashkent
Tashkent will host the Central Asian Athletics Championships on September 29-30. By now, the participants have already started competing in several directions.
According to the regulations, the tournament is held among juniors and youth. About 1000 young athletes from Kazakhstan, Tajikistan, Kyrgyzstan, Iran and Uzbekistan take part in the competition.
It should be noted that the championship has a selection character for all national teams on the eve of the Asian Games Hangzhou-2022 and Paris-2024.