29 Sentyabr 2021 3620
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi raisi o‘rinbosari, O‘zbekiston dzyudo federatsiyasi raisi Azizjon Kamilov Buxoroga tashrif buyurdi.
Tashrifdan ko‘zlangan asosiy maqsad viloyatda dzyudo sportini rivojlantirish va Parij-2024 Olimpiya o‘yinlariga tayyorgarlik masalalari bo‘yicha viloyatidagi murabbiylar va sport maktablarining direktorlari bilan qator rejalarni muhokama qilishdir.
Mazkur uchrashuvda mutasaddilar viloyatda dzyudo sport turini yanada ommalashtirish, yoshlarning unga bo‘lgan qiziqishini oshirib ulardan jahon chempionlarini tarbiyalash hamda bu boradagi mavjud bo‘lgan kamchilik va muammolarni bartaraf etish bo‘yicha fikrlar almashishdi.
Uchrashuv davomida barcha qatnashchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollariga javob olishdi va ularning takliflari tinglandi.

29 September 2021 3621
Today, Deputy Chairman of the NOC of Uzbekistan and head of the country's judo Federation Azizjon Kamilov visited Bukhara.
The main purpose of the visit is to develop judo in the region and discuss plans for the preparation for the Paris 2024 Olympic Games with coaches and directors of sports schools in Bukhara.
During the meeting, the responsible persons exchanged opinions on the further popularization of judo in the region, increasing the interest of young people in this sport and raising world champions, eliminating problems in this direction.