28 Sentyabr 2021 3276
Sport tibbiyoti sohasida tajriba almashish, xalqaro hamkorlikni rivojlantirish maqsadida O‘zbekiston MOQ qoshidagi Respublika sport tibbiyoti ilmiy-amaliy markazi Rossiya Federatsiyasi Volga davlat universitetining Sport tibbiyoti ilmiy-amaliy markazi va byudjetli federal oliy ta’lim muassasasi o‘rtasida o‘zaro hamkorlik memorandumini imzoladi. Tadbir onlayn formatda o‘tkazildi.
Videokonferensiyada har ikki muassasa rahbarlari RSTIAM direktori professor Abdushukur Abdushukur Sadikov va Volga davlat universiteti rektori professor Rafis Burganov ishtirok etib, hamkorlikning hozirgi holati, o‘zaro manfaatli loyihalarni amalga oshirish, ikki tomonlama tajriba almashish va sport tibbiyotini rivojlantirish bo‘yicha qo‘shma dasturni amalga oshirish bo‘yicha muhokama olib borishdi.
Hujjat quyidagi faoliyatni qo‘llab-quvvatlashni nazarda tutadi: tadqiqotlar bo‘yicha hamkorlik, sport tibbiyoti sohasidagi ta’lim faoliyati, seminarlar va ilmiy konferensiyalarda qatnashish, o‘quv kurslarini tashkil etish, axborot va bibliografik materiallar almashish, sportni biomedikal qo‘llab-quvvatlash sohasidagi faoliyatini kengaytirish uchun nou-xau almashish.

28 September 2021 3277
In order to develop international cooperation, providing for the exchange of experience in the field of sports medicine, the Republican Scientific and Practical Center of Sports Medicine at the National Academy of Sciences of Uzbekistan signed a memorandum of cooperation with the Scientific and Practical Center of Sports Medicine and the federal state budgetary educational institution "Volga State University of Physical Culture, Sports and Tourism". The event was held in an online format.
During the online event, the heads of both institutions, the director of the RNCSM, Professor Abdushukur Sadikov and the rector of the Volga GUFKSiT, Professor Rafis Burganov discussed the current state of cooperation, the implementation of mutually beneficial projects, bilateral exchanges of experience and the implementation of a joint program for the development of sports medicine.
The document provides comprehensive support in such activities as: research cooperation; educational activities in the fields of sports medicine, participation in seminars and scientific conferences, organization of training courses, exchange of information and bibliographic materials, exchange of know-how to expand activities in the field of biomedical support of sports, including academic mobility of doctors, researchers and doctoral students, exchange of experience and will be a fruitful contribution to the sport of higher achievements.