28 Sentyabr 2021 3276
Sport tibbiyoti sohasida tajriba almashish, xalqaro hamkorlikni rivojlantirish maqsadida O‘zbekiston MOQ qoshidagi Respublika sport tibbiyoti ilmiy-amaliy markazi Rossiya Federatsiyasi Volga davlat universitetining Sport tibbiyoti ilmiy-amaliy markazi va byudjetli federal oliy ta’lim muassasasi o‘rtasida o‘zaro hamkorlik memorandumini imzoladi. Tadbir onlayn formatda o‘tkazildi.
Videokonferensiyada har ikki muassasa rahbarlari RSTIAM direktori professor Abdushukur Abdushukur Sadikov va Volga davlat universiteti rektori professor Rafis Burganov ishtirok etib, hamkorlikning hozirgi holati, o‘zaro manfaatli loyihalarni amalga oshirish, ikki tomonlama tajriba almashish va sport tibbiyotini rivojlantirish bo‘yicha qo‘shma dasturni amalga oshirish bo‘yicha muhokama olib borishdi.
Hujjat quyidagi faoliyatni qo‘llab-quvvatlashni nazarda tutadi: tadqiqotlar bo‘yicha hamkorlik, sport tibbiyoti sohasidagi ta’lim faoliyati, seminarlar va ilmiy konferensiyalarda qatnashish, o‘quv kurslarini tashkil etish, axborot va bibliografik materiallar almashish, sportni biomedikal qo‘llab-quvvatlash sohasidagi faoliyatini kengaytirish uchun nou-xau almashish.

28 Сентября 2021 3288
В целях развития международного сотрудничества, предусматривающего обмен опытом в сфере спортивной медицины Республиканский научно-практический центр спортивной медицины при НОК Узбекистана подписал меморандум о сотрудничестве с научно-практическим центром спортивной медицины и федеральным государственным бюджетным образовательным учреждением «Поволжский государственный университет физической культуры, спорта и туризма». Мероприятие прошло в онлайн формате.
В ходе онлайн-мероприятия руководители обоих учреждений директор РНПЦСМ профессор Абдушукур Садиков и ректор Поволжского ГУФКСиТ, профессор Рафис Бурганов обсудили текущее состояние сотрудничества, реализацию взаимовыгодных проектов, двусторонние обмены опытом и реализацию совместной программы по развитию спортивной медицины.
Документ предполагает оказание всесторонней поддержки в таких видах деятельности как: научно-исследовательское сотрудничество; образовательная деятельность в областях спортивной медицины, участие в семинарах и научных конференциях, организации учебных курсов, обмен информацией и библиографическими материалами, обмен ноу-хау по расширению деятельности в области медико-биологического обеспечения спорта, включая академическую мобильность врачей, исследователей и докторантов, обмена опытом и будет являться плодотворным вкладом в спорт высших достижений.