27 Sentyabr 2021 3199
Xabaringiz bor, 25-26 sentyabr kunlari poytaxtimizda qilichbozlikning rapira yo‘nalishi bo‘yicha “Satellite” turniri bo‘lib o‘tdi. Rapira qurolida o‘tgan ushbu musobaqada 4 nafar qilichbozimiz bronza medaliga sazovor bo‘ldi. Ular orasida Madinabonu Parpiyeva ham sovrindorlar qatoridan joy oldi. Quyida ushbu sportchimizning musobaqa taassurotlari haqidagi fikrlari bilan o‘rtoqlashamiz:
“Birinchi bellashuvda o‘zimning xatolarim sabab qiyin vaziyatga tushib qoldim. Qozog‘istonlik raqibamga qarshi bahsda 9:14 hisobida ortda borayotgan edim. Keyin o‘zimga kelib oldim va 15:14 hisobi bilan g‘alaba qozondim. Uzoq vaqt mashg‘ulot olib bormaganimni hisobga olsa, yomon natija emas. Yarim finalda mendan ustun kelgan italiyalik qilichboz haqiqatda juda kuchli sportchi ekan. Jamoamizda rapira bo‘yicha kuchli murabbiy keldi. Davlatimiz bizga dunyoning shunday kuchli trenerlarini olib kelayotgan ekan, biz bundan unumli foydalanishga, vatanimiz sha’nini munosib himoya qilishga va’da beramiz”, – dedi Parpiyeva.
Eslatib o‘tamiz, mazkur musobaqa orqali qilichbozlarimiz jahon reytingi uchun qimmatli ochkolarini jamg‘arib olishga muvaffaq bo‘ldilar. Sportchilarimizning kelgusi faoliyatida ularga omad va muvaffaqiyatlar tilab qolamiz.

27 September 2021 3200
As you know, on September 25-26, a fencing tournament "Satellite" (rapier) was held in Tashkent. In this competition, four Uzbek fencers won bronze medals. Among them was Madinabona Parpieva, who climbed to the podium. Below we will share this rapier player's impressions of the tournament:
"In the first fight, because of my mistakes, I had a difficult situation. In the competition with the representative of Kazakhstan, I lagged behind with a score of 9:14. Then I gathered myself and won with a score of 15:14. Considering that I did not train for a long time, this is a good result. In the semifinals, I had a fight with an Italian woman and I must admit that she is really strong and talented. An experienced rapier coach has been brought into our national team. The state provides us with all the necessary opportunities, attracts experienced, foreign specialists and in response to this, we promise to adequately defend the honor of the country," Parpieva said.
We remind you that athletes who have shown good results in this tournament have recorded rating points on their accounts. We wish good luck and bright victories to our fencers in the future.