18 Sentyabr 2021 4864
Aktenge Keunimjayeva 1999-yil Qoraqalpogʻiston Respublikasida tugʻilgan. Ayollar kurashi boʻyicha -53 kg vazn toifasida kurashadigan sportchimiz 2019-yil Xitoy va 2020-yil Hindistonda oʻtgan Osiyo chempionatida bronza medalini qoʻlga kiritgan. Qator nufuzli musobaqalarda gʻolib va sovrindorlar qatoridan oʻrin egallagan.
Feruza Sodiqova 2002-yil Toshkentda tugʻilgan. Taekvondo boʻyicha -62 kg vazn toifasida ishtirok etadi. Chirchiq Olimpiya zaxiralari maktab internati tarbiyalanuvchisi. Sodiqova 2018-yil oʻsmirlar oʻrtasidagi Osiyo chempionati bronza medali sohibi, 2019-yil Uxanda oʻtgan harbiylar oʻyinlarida ham shohsupaning uchinchi pogʻonasidan joy olgan. Joriy yil Livanda oʻtgan Osiyo chempionatida oltin medalni qoʻlga kiritgan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi har ikki sportchimizni bugungi tavallud ayyom bilan tabriklab, ularga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan gʻalabalar tilab qoladi.

18 Сентября 2021 4867
Сегодня два наших молодых перспективных спортсмена Актанге Кеунимжаева и Феруза Содикова отмечают свои дни рождения.
Актенге Кеунимжаева родилась в 1999 году в республике Каракалпакстан. Наша спортсменка, выступающая в весовой категории -53 кг, завоевала бронзовую медаль на чемпионате Азии 2019 года в Китае и 2020 года в Индии. Победитель и призер ряда престижных конкурсов.
Феруза Садыкова родилась в 2002 году в Ташкенте. В таэквондо выступает в весовой категории -62 кг. Воспитанник чирчикской школы-интерната олимпийского резерва. Содикова стала бронзовым призером чемпионата Азии среди юниоров 2018 года, а также заняла третье место на военных играх 2019 года в Ухане. В этом году он выиграл золотую медаль на чемпионате Азии в Ливане.
Национальный олимпийский комитет Узбекистана поздравляет наших спортсменов с сегодняшним днем рождения и желает им долгих лет жизни, крепкого здоровья и больших побед.