18 Sentyabr 2021 4864
Aktenge Keunimjayeva 1999-yil Qoraqalpogʻiston Respublikasida tugʻilgan. Ayollar kurashi boʻyicha -53 kg vazn toifasida kurashadigan sportchimiz 2019-yil Xitoy va 2020-yil Hindistonda oʻtgan Osiyo chempionatida bronza medalini qoʻlga kiritgan. Qator nufuzli musobaqalarda gʻolib va sovrindorlar qatoridan oʻrin egallagan.
Feruza Sodiqova 2002-yil Toshkentda tugʻilgan. Taekvondo boʻyicha -62 kg vazn toifasida ishtirok etadi. Chirchiq Olimpiya zaxiralari maktab internati tarbiyalanuvchisi. Sodiqova 2018-yil oʻsmirlar oʻrtasidagi Osiyo chempionati bronza medali sohibi, 2019-yil Uxanda oʻtgan harbiylar oʻyinlarida ham shohsupaning uchinchi pogʻonasidan joy olgan. Joriy yil Livanda oʻtgan Osiyo chempionatida oltin medalni qoʻlga kiritgan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi har ikki sportchimizni bugungi tavallud ayyom bilan tabriklab, ularga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan gʻalabalar tilab qoladi.

18 September 2021 4865
Today two of our young promising athletes Aktange Keunimzhayeva and Feruza Sodikova celebrate their birthdays.
Aktenge Keunimzhayeva was born in 1999 in the Republic of Karakalpakstan. Our athlete, competing in the -53 kg weight category, won a bronze medal at the 2019 Asian Championships in China and 2020 in India. Winner and prize-winner of a number of prestigious competitions.
Feruza Sadykova was born in 2002 in Tashkent. In taekwondo , he performs in the -62 kg weight category . A pupil of the Chirchik boarding school of the Olympic reserve. Sodikova became the bronze medalist of the 2018 Asian Junior Championships, and also took third place at the 2019 Military Games in Wuhan. This year he won the gold medal at the Asian Championships in Lebanon.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates our athletes on today's birthday and wishes them long life, good health and great victories.