11 Sentyabr 2021 3918
Bugun MOQ Ishlar boshqarmasi boshligʻi Xayriddin Rafikov qutlugʻ 70 yoshni qarshi olmoqda. Ushbu ayyom Qoʻmita xodimlari orasida iliq qarshi olindi.
Xayriddin Xusniddinovich Rafikov 1951-yil 11-sentyabr kuni Toshkentda tugʻilgan. Bungacha turli yillar «Mikond» zavodi, Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi, Xalq nazorat qoʻmitasi, Toshkent shahri va tuman hokimliklarida turli lavozimlarda, Yoshlar ijod saroyi va “Turkiston” sanʼat saroylarida direktor sifatida samarali faoliyat olib borgan. 2019-yildan Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasida Ishlar boshqarmasi boshligʻi sifatida ishlab kelmoqda.
Bugungi tadbirda MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonov va uning oʻrinbosari Sherzod Tashmatov, Oʻzbekiston sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitov, shuningdek, Qoʻmita xodimlari ishtirok etishdi. MOQ rahbariyati soʻz oʻrnida Xayriddin Xusniddinovichni qutlugʻ yoshi bilan samimiy tabriklab, u kishiga iliq tilaklarni bildirib oʻtdi.
Fursatdan foydalanib, Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi ham Xayriddin Rafikovni yana bir bor bugungi ayyom bilan muborakbod etib, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

11 September 2021 3919
Today, the head of the Department for NOC Affairs, Khayriddin Rafikov, celebrates his 70th birthday. This call was warmly welcomed among the Committee's staff.
Khayriddin Khusniddinovich Rafikov was born on September 11, 1951 in Tashkent. Before that, in different years, he worked fruitfully as the director of the Mikond plant, the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan, the People's Control Committee, the khokimiyats of the city of Tashkent and the district, the Palace of Youth Creativity and the Turkestan Palace of Arts. Since 2019, he has been working as the head of the Department of Affairs of the National Olympic Committee of Uzbekistan.
The event was attended by the chairman of the NOC Rustam Shoabdurakhmanov and his deputy Sherzod Tashmatov, Chairman of the Council of Sports Veterans of Uzbekistan Bahodir Mahsitov, as well as the staff of the Committee. The leadership of the NOC congratulated Khayriddin Khusniddinovich on his birthday and expressed warm wishes to him.
Taking this opportunity, the National Olympic Committee of Uzbekistan once again congratulates Khayriddin Rafikov on today's holiday and wishes him long life and good health.