11 Sentyabr 2021 3918
Bugun MOQ Ishlar boshqarmasi boshligʻi Xayriddin Rafikov qutlugʻ 70 yoshni qarshi olmoqda. Ushbu ayyom Qoʻmita xodimlari orasida iliq qarshi olindi.
Xayriddin Xusniddinovich Rafikov 1951-yil 11-sentyabr kuni Toshkentda tugʻilgan. Bungacha turli yillar «Mikond» zavodi, Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi, Xalq nazorat qoʻmitasi, Toshkent shahri va tuman hokimliklarida turli lavozimlarda, Yoshlar ijod saroyi va “Turkiston” sanʼat saroylarida direktor sifatida samarali faoliyat olib borgan. 2019-yildan Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasida Ishlar boshqarmasi boshligʻi sifatida ishlab kelmoqda.
Bugungi tadbirda MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonov va uning oʻrinbosari Sherzod Tashmatov, Oʻzbekiston sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitov, shuningdek, Qoʻmita xodimlari ishtirok etishdi. MOQ rahbariyati soʻz oʻrnida Xayriddin Xusniddinovichni qutlugʻ yoshi bilan samimiy tabriklab, u kishiga iliq tilaklarni bildirib oʻtdi.
Fursatdan foydalanib, Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi ham Xayriddin Rafikovni yana bir bor bugungi ayyom bilan muborakbod etib, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

11 Сентября 2021 3921
Сегодня начальник управления по делам НОК Хайриддин Рафиков отмечает 70-летие. Этот призыв был тепло встречен среди сотрудников Комитета.
Хайриддин Хусниддинович Рафиков родился 1951 сентября 11 года в Ташкенте. До этого в разные годы плодотворно работал директором завода «Миконд», Кабинета Министров Республики Узбекистан, Комитета Народного контроля, хокимиятов города Ташкента и района, Дворца творчества молодежи и Дворца искусств “Туркестан”. С 2019 года работает начальником Управления делами Национального Олимпийского комитета Узбекистана.
В мероприятии приняли участие председатель НОК Рустам Шоабдурахманов и его заместитель Шерзод Ташматов, председатель совета ветеранов спорта Узбекистана Баходир Махситов, а также сотрудники Комитета. Руководство НОК поздравило Хайриддина Хусниддиновича с Днем рождения и выразило ему теплые пожелания.
Пользуясь случаем, Национальный олимпийский комитет Узбекистана еще раз поздравляет Хайриддина Рафикова с сегодняшним праздником и желает ему долгих лет жизни и крепкого здоровья.