11 Sentyabr 2021 4087
Iskander Kasimovich Shadiyev 1979-yil 11-sentyabr kuni dunyoga kelgan. Buyuk Britaniyada biznes boshqaruvi boʻyicha taʼlim olgan. Bir necha yildirki sport sohasida samarali mehnat qilib kelmoqda. 2017-yildan “Paxtakor” futbol klubi bosh direktori maslahatchisi, 2019-yildan Oʻzbekiston MOQ raisi maslahatchisi, Oʻzbekiston xokkey federatsiyasi raisi oʻrinbosari, 2021-yil boshidan Oʻzbekiston Qishki sport turlari assotsiatsiyasi raisi sifatida faoliyat olib bormoqda.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Iskander Shadiyevni tavallud kuni bilan muborakbod etib, u kishiga uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Искандера Шадиева!
Сегодня советник председателя НОК, председатель Ассоциации зимних видов спорта Узбекистана Искандер Шадиев отмечает свой день рождения.
Искандер Касимович Шадиев родился 11 сентября 1979 года. Получил образование в области делового администрирования в Великобритании. Уже несколько лет плодотворно работает в сфере спорта. С 2017 года-советник генерального директора футбольного клуба” Пахтакор", с 2019 года-советник председателя НОК Узбекистана, заместитель председателя федерации хоккея Узбекистана, с начала 2021 года-председатель Ассоциации зимних видов спорта Узбекистана.
Национальный олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Искандера Шадиева с Днем рождения и желает ему долгих лет жизни и крепкого здоровья.